Kezdőoldal » Utazás » Európa » Angliában munkáknál mennyir...

Angliában munkáknál mennyir szükséges az érettségi?

Figyelt kérdés
Szakmám lesz, az angolom pedig jó, 18 évesen. Mennyivel vagyok hátrányban, hogy nem lesz érettségim vagy csak később?

2014. máj. 15. 18:50
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Angliában a magyar érettségid semmit nem ér. Így teljesen mindegy, hogy van-e magyar érettségid vagy nincs.
2014. máj. 15. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
senkit nem érdekel. érts valamihez és beszélj jól angolul.
2014. máj. 15. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Azt sem tudjak mi az a magyar erettsegi. Amilyen munkakat eleinte kapni fogsz, ahhoz irni-olvasni sem nagyon kell tudni, cserebe harcolhatsz a meloert pakikkal meg lengyelekkel. Csak h. tudd mire szamithatsz. Tenyleges szaktudas nelkul itthon is csak alja munkat kapnal, ott se fogsz mast kapni az elso par evben. Ha felszivod magad, ertsd: tovabbkepzed, lehet elorelepni, de addig marad a kulimunka.
2014. máj. 15. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Ja igen: az angolod akkor jo, ha nehezseg nelkul megerted a brit angolt. A kozepfoku nyelvvizsga-szint ehhez nem feltetlenul eleg.
2014. máj. 15. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
nincs nyelvvizsgám, de bbc radio-t hallgatok minden nap, és igaz hogy kicsit nehezen, de értem amit mondanak. írtam hogy szakmám lesz, és abban szeretnék elhelyezkedni nem a minimálbéres melóban. ráadásul még van 3 évem itt, úgyhogy azalatt teljesen kicsiszolhatom az angolom
2014. máj. 15. 19:36
 6/11 A kérdező kommentje:
a nyelvtudásom meg nem csak abból áll hogy értem amit mondanak, hanem hogy magamat is teljesen meg tudom értetni
2014. máj. 15. 19:37
 7/11 anonim ***** válasza:
34%

első vagyok

A BBC angol rádiónál nagyon szépen beszélnek angolul. de ha kint leszel, nagyon ritkán fogsz hallani szépen kiejtett angol mondatot. Ezért mondjuk mi akik kint élünk, hogy amíg nem hallottad a kint élőket addig ne mond, hogy jó angolod van. Ha többet akarsz tudni akkor néz angol csatornákat, angol sorozatokat,hallgass más angol rádiót, ne csak a BBC-t. Ja és érdekességből hallgass skót angolt vagy ír angolt.. Csak pislogsz majd :)

2014. máj. 15. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

még valamit.

Pár hónapja jött egy amerikai férfi aki a cégünknél készített pár dolgot. Volt rá példa, hogy nem értette a kolléga mondandóját, kérdését, és sokszor fordult hozzánk, hogy "mit mondott? Sokszor nem értette az amerikai az angolt - Nincs ebben semmi meglepő, mert én sokszor nem értettem mit mondtak az indul a bakterház filmben, olyan tájszólással beszéltek néha.

2014. máj. 15. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

így van, a bbc-ben igazi angolt beszélik, érthetően. ha a valódi angol akarsz hallgatni, nézz brit sorozatokat, comdedy showt, stb. pl.


https://www.youtube.com/watch?v=fCYf6X-_MN4


https://www.youtube.com/watch?v=yLsVmlOtLnc


És egy gyöngyszem a kedvenc skót humoristámtól: (az elején kicsit szokni kell a kiejtését, de ha sokat hallod, érteni fogod.) https://www.youtube.com/watch?v=BeyajsCZej8


Magam vállalkozóként dolgozom, házakhoz járok ki dolgozni, rengeteg féle emberrel találkozom munkám során, rengeteg akcentus, némelyik még így 5,5 év után is leizzaszt.

2014. máj. 15. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
fél hónapja kb végignéztem egy fawlty towers évadot, és tényleg nagyon nehezen lehet érteni őket:D köszi a válaszokat:)
2014. máj. 15. 20:45
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!