Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Sokan jogosan mondják, hogy...

Sokan jogosan mondják, hogy ha az ember fiatalon nem programozott akkor a C++ már nem lehet magas szinten megatnulni. Vajon igaz ez a Javára is?

Figyelt kérdés

2014. jún. 12. 07:52
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
A C++-ra sem igaz.
2014. jún. 12. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Miért lenne igaz? Attól függ mennyi időt vagy hajlandó rááldozni és persze némi érzék, logikus gondolkodás sem árt.
2014. jún. 12. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Ez hülyeség. Bármikor meg lehet tanulni, tehetség, érdeklődés és rászánt idő függvénye az egész.
2014. jún. 12. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 savanyújóska ***** válasza:
63%
Nem. De a C++-ra sem. Ami igaz, hogy ha valaki még nem látott objektumorientált programnyelvet, akkor annak a C++ elsőre elég durva lehet, mert még alacsonyszintű is. Java könnyebb, mivel eleve nem fordul, ha nincs lekezelve az összes kivétel, ami C++-ban csak a fejlesztőn múlik, hogy mit hogyan kezel (vagy nem kezel) le. De hogy ne lehetne megtanulni, azt baromságnak tartom, legfeljebb nehezebb. A Javaval meg nem lesz gond, szerintem. (Legalábbis nem több, mint bármely más új nyelvvel.)
2014. jún. 12. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
76%

"Java könnyebb, mivel eleve nem fordul, ha nincs lekezelve az összes kivétel"


Ez nem igaz, csak bizonyos exception osztályok esetében. De! Hülyeség is lenne! A legtöbb esetben az exception funkcionalitása az, hogy elszáll tőle a program.

2014. jún. 12. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
68%
@09:24: Így igaz, a RuntimeException-öket nem ellenőrzi (mert nem is tudja ugyebár) a fordító.
2014. jún. 12. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 SimkoL ***** válasza:
Ha úgymond 'nyűg, szükséges rossz' a programozás akkor lehet az akármilyen nyelv is. Ha érdekel, mindegy a nyelv - én most 50 évesen Eiffel-t tanulok és programozni is 22 évesen kezdtem.
2014. jún. 12. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 iostream ***** válasza:
100%
Úúúú, és hogy megy? Én sosem használtam, de érdeklődés szintjén megnéztem, és elég magas szinten tolja ezt az objektumorientáltságot meg helyességbizonyítást, milyen?
2014. jún. 12. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 SimkoL ***** válasza:
Még én is nagyon az elején vagyok, már többször is belekezdtem, de a nyugdíjas, nagyapás, falusi élet megállított. De nem adom fel - bár nem tudom mi értelme -, már csak azért sem, hogy magamnak bizonyítsak :) Nagyon 'tömör' és 'szigorú' nyelvnek találom. Télen jó lesz szórakozásnak.
2014. jún. 12. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Na akkor ebbe beleszólok én is.

Nekünk volt egy félév az egyetemen (ELTE MSc) ami kifejezetten az Eiffelről szólt.


Maga az alapgondolat, a szerződés alapú fejlesztés kiváló és nagyon jó. Tényleg sokkal biztonságosabb kódot lehet készíteni vele (már ha az ember veszi a fáradtságot és megfelelő invariánsokat ad meg).


Ugyanakkor maga az Eiffel nekem annyira nem tetszett, bár leginkább csak a szintaktikai megközelítésből.

"Szerencsére" hasonló funkcionalitást más nyelvekben is lehet kényszeríteni és készíteni külön kiegészítőkkel. (Van java-hoz, C#-hoz, Python-hoz meg ki tudja még hány nyelvhez ilyen szerződés alapú kiegészítés.)


Egy próbát mindenképpen megér, bár az egyszeri fejlesztő lehet unni fogja és inkább hasra ütés szerűen ad meg dolgokat, amivel máris értelmét veszítik a szerződések.

2014. jún. 12. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!