Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Az autós játékoknál a visszajá...

Az autós játékoknál a visszajátszás nem egy videó, ugye? Hanem csak egy bot. (? )

Figyelt kérdés
Sok ideje gondolkozok ezen, hogy amikor egy játéknál visszanézzük a futamunkat, akkor igazából az nem is mi vagyunk akit nézünk. A játékot leterhelné ha folyamatosan videó felvételt csinálna rólunk a futam alatt, szerintem a játék inkább minden egyes mozdulatunkat figyeli és listázza, és visszajátszásnál csak egy bot csinálja pontosan ugyan azt és ugyan úgy, ahogy mi csináltuk. Szerintem ez sokkal logikusabb lenne, és energiaforrás kímélőbb is. Vagy ez nem így van?

2014. jún. 14. 00:59
 1/10 anonim ***** válasza:
fifáztál már? a fifában is van lehetőség visszanézni a meccset és ott 22 embert kell lementenie.. nem video abban igazad van..
2014. jún. 14. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Természetesen a játék real-time tudja renderelni a replayt, ha videó lenne, akkor sokkal nagyobb lenne, és kisebb gépigénnyel futna..
2014. jún. 14. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

utolsó: akkor nem nagyobb lenne a gépigénye is? Mert a futam közbe venné fel, és gondolom próbáltál már játszani úgy, hogy közbe veszed a videót pl fraps-al. A 60 fps-ből lesz 20-30.


Első: mivel a fifában csak egy embert irányítasz egyszerre, így nem kell eltárolni mindenkiét külön,csak mindig annak az egynek. Az AI amúgy is gondoskodik az npc-kről, így azok már eleve listázva vannak. (Gondolom én)

2014. jún. 14. 01:38
 4/10 anonim ***** válasza:

A videó rögzítése a memória használat miatt lenne költséges.


Van egy kb. 1280*1024-es pici monitorod, és 24 bites módban renderel a játék, 60 fps-el. Akkor itt másodpercenként 1280*1024*3*60 bitnyi adatot kell rögzíteni.


Ha mondjuk 300 darab mozgó objektum van a pályán, és mindegyiknek ismert 3*16 bites koordinátája és 3*16 bites forgásszöge, akkor 16*16*3*3*300*60 bitnyi adatot kell rögzíteni.


Vagyis durva sacc alapján is, az egyetlen kameraállásban történő rögzítés önmagában kb. 6-szor annyi memóriát használ. Ha n kameraállás van, akkor meg n * 6-szor.


A valóságban azonban még ennél is élesebb a különbség. Ugyanis pl. egy autós játék esetében általában az összes kameraállás a versenyzőt követi valamilyen szinten. Azaz, azokat az objektumokat, amelyek a játék közben nem látszódnak a kameraállás közelében, azokat rögzíteni sem kell, mivel a visszajátszáson sem fognak látszódni.

2014. jún. 14. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Plusz: a mozgások rögzítésének létezik optimálisabb módja is a folyamatos mintavételezésnél, különösen ha elég megközelítőleges, szemléletes eredményt mutatni a visszajátszáson. (Hiszen a pontos szimuláció és mérés nem a visszajátszásnál történik)


Ráadásul, ha vannak determinisztikus események, például az AI által vezérelt mozgás olyan környezetben, ahol a felhasználó nem tudja azt befolyásolni, akkor elegendő a felhasználó által befolyásolható részt rögzíteni. A többi determinisztikus esemény újra kiszámítható a visszajátszásnál.

2014. jún. 14. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

"utolsó: akkor nem nagyobb lenne a gépigénye is? Mert a futam közbe venné fel, és gondolom próbáltál már játszani úgy, hogy közbe veszed a videót pl fraps-al. A 60 fps-ből lesz 20-30."


Nyilván arra gondoltam, hogy a lejátszás gépigénye egy videónál kisebb, mint egy demonál. (és a videohoz a játék fájljai sem kellenek, csak egy kodek)

2014. jún. 14. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
nos akkor leegyszerűsítve: Igazam van, vagy nincs? Ha nincs akkor tudja valaki, hogy pontosan hogyan működik? Mert ezt csak úgy kigondoltam, nem olvastam sehol, de nekem, mint kezdő programozónak ez lenne a logikusabb.
2014. jún. 14. 11:06
 8/10 anonim ***** válasza:
Nem jelenthetjük ki, hogy igazad van, mert mindkét megoldás működhet. De az általam említettek, amelyek nagyjából megfelel a te elképzelésednek, és nyilván az említett okokból jobb megoldás, vagyis feltehetően gyakrabban használják.
2014. jún. 14. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
köszi a választ :) Meg a többieknek is. Ha valakinek van valami hozzászólása még akkor nyugodtan, kíváncsi vagyok.
2014. jún. 14. 11:17
 10/10 anonim ***** válasza:
Igazad van, valóban az eseményeket (modell valamint véletlen generátor állapota, felhasználói input) rögzíthetik, és ezt "játsszák vissza", nem pedig videót készítenek. Ennek több előnye is van, egyrészt sokkal kisebb adatmennyiséget jelent, processzort is kevésbé terheli, továbbá sokkal rugalmasabb (pl több kameranézetet is lehetővé tesz, vagy "szellemautó" funkciót)...
2014. jún. 14. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!