Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Mekkora egy programozási...

Mekkora egy programozási állás betöltéséhez szükséges szakmai tudás? A többit lent.

Figyelt kérdés
Sziasztok. Most végeztem az első évem a bme mérnökinformatikus szakán. Azt terveztem, hogy a vizsgáim után a nyáron munkát vállalok. Arra gondoltam, hogy akkor már lehetőleg szakmai vagy ahhoz közeli munka legyen, mert egyrészt azt szívesen csinálom, másrészt azzal fejlődhetek és új dolgokat is tanulhatok. Mivel ezidáig nem dolgoztam hasonló területen, ezért rengeteg dologgal nem vagyok tisztában. Ilyen pl hogy rendelkezem-e elégséges tudással ahhoz, hogy tudjak munkát vállalni ezen a területen? Amennyiben igen, akkor hol lenne célszerű megpróbálnom, illetve mennyi órabért kérhetek/mennyire számítsak? Ahogy az álláslehetőségeket böngésztem elég sűrűn futottam össze az 1000 Ft/óra bérezéssel. Szerintetek ez számomra reálislenne? Ezen kérdések megválaszolásában szeretném olyan emberek segítségét kérni, akik jobban otthon vannak ebben a témában.
2014. jún. 14. 19:08
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
2014. jún. 14. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen reális, bár inkább végzősöket szoktak keresni, de megpróbálkozhatsz néhány helyen, hogy tudnak-e veled kezdeni valamit (értesz valamihez?)


(Ja és: kötve hinném, hogy csakis nyárra tudnak valahol munkát adni, úgy készülj, hogy év közben is foglalkoztatnának majd)

2014. jún. 14. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Előző vagyok, félre ne értsd, lehet, hogy sikerül csak nyárra, de tavaly én pontosan így indultam neki, és mire eljutottam az első interjúig, már régen ősz volt..

Tehát nem biztos, hogy ezzel a szándékkal kell nekiindulni.

2014. jún. 14. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Helyes! Nagyszerű dolog, hogyha az egyetemi évek alatt szerzel szakmai tapasztalatot, még ha az egy gyakornoki program, vagy alapítványi ösztöndíjas junior állás.

Jó dolog úgy lediplomázni, hogy beleírhatod a cv-dbe, hogy 2 év szakmai tapasztalat. Máris nem találod magad azok között akik friss diplomával sírnak, hogy nem kellenek sehova, pedig zh is meglett és átmentek minden tárgyból és különben is már nem kell tanulniuk és tessék őket alkalmazni.


Igazából semmi sem kell hozzá, csak folyamatban lévő tanulmányok és az a ritka képesség, hogy tudj (és akarj) tanulni. Ha ez nem megy, akkor igazából az egyetemen is fölösleges.

2014. jún. 16. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!