Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Mi a legmeghökkentőbb kódsor,...

Mi a legmeghökkentőbb kódsor, amivel valaha találkoztatok?

Figyelt kérdés

2014. jún. 18. 23:26
1 2 3 4
 11/35 anonim ***** válasza:
100%

[link]


(Sajnos csak wikipédián találkoztam vele, de brilliáns.)

2014. jún. 19. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/35 A kérdező kommentje:

Na igen :)


Egyszer - nem is olyan régen -, kollégista társaim jöttek át, és mondták, hogy láttak egy pályázati kiírást arról, hogy a Quake III.-ra optimalizálják (nyilván akinek legjobban sikerülne, az győz, optimalizálási versenyről révén szó). Gondolták, hogy esetleg én indulnék rajta.


Na, én néztem nagyot, hogy "HEEEE??!!! Tudjátok ti miről van szó??!!" ;)


Na, nem véletlenül. ;)


De amúgy jó hogy eszembe juttattad, azóta kíváncsi lennék rá, hogy mi lett abból a versenyből.

2014. jún. 19. 01:04
 13/35 anonim ***** válasza:
100%

Ez típus deklaráció nem igazán kód, de elég nagyot néztem rajta anno (C-ben van és helyes):

enum state { stop = 'STOP', run = 'RUN!', wait = 'WAIT' };

2014. jún. 19. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/35 A kérdező kommentje:

Hát igen, valószínűleg eléggé mechanikus gondolkodású/betanított lehetett az illető... szvsz.


Nálunk Gazd.Info.-soknál vannak ilyenek.... de őket inkább sajnálom :( - csomó közülük csak arra készült, hogy nagyobb arányban fog közgázt tanulni, mintsem annyi programozást, amit az ő szakukon már én is sokallanék.

2014. jún. 19. 01:46
 15/35 iostream ***** válasza:
100%

Nem ez volt a legmeghökkentőbb, de azért néznem kellett egy percig:


for(int i(cont.size()); i --> 0;)

2014. jún. 19. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/35 anonim ***** válasza:
100%

LineEdit* lineEdit = dynamic_cast<LineEdit*>(control);

auto funPtr = static_cast<void (LineEdit::*)(const String&)>(&LineEdit::textChanged);


Object::connect(lineEdit, funPtr, [=] (const String& text)

{

  shared_ptr<Notification> n(new Notification(this, text));

  this->notify(n);

});


Természetesen C++, kicsit nehezen emészthető, de ez volt a könnyű megoldás.

2014. jún. 19. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/35 anonim ***** válasza:
100%
Ja, meg amikor valaki itt megkérdezte, hogy hogyan lehet js-ben egy 10 db "a"-t tartalamzó tömb minden 2. tagját b-re cserélni. Aztán a végén összerakott egy kódot, ami leellenőrizte a csere előtt, hogy "a"-e, amit lecserél. Nem volt képes begérteni, hogy miért nincsen rá szükség.
2014. jún. 19. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/35 A kérdező kommentje:

"for(int i(cont.size()); i --> 0;)"


Na, ezt most már én is csak nézem és csak nézem, jóval több, mint egy perce, de megérteni nem tudom.

A második felét azt még simán vágom, Számtech. 1-en mi napi szinten láttunk ilyen összezsúfolt megoldásokat....

De a "int i(cont.size())" részből én, ha megköveznek is, de egy kukkot nem értek.

2014. jún. 19. 15:18
 19/35 anonim ***** válasza:

for(int i(cont.size()); i --> 0;)


az i után egy initializer van, azaz kezdő értéket ad neki, jelen esetben a cont nevű (valószínűleg STL) tároló méretét.

A ciklus vizsgálja hogy a i nagyobb-e mint 0. illetve igénytelen módon a dekrementálás is itt van.

2014. jún. 19. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/35 anonim ***** válasza:
A "int i(cont.size())" C-ben nem helyes, C++-ban helyes egyfajta egységesítés, úgy néz ki mintha konstruktort hívnál, de igazából nem az. Ha nem ismered zavaró lehet, ugyanaz mint "int i=cont.size()".
2014. jún. 19. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!