Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Mi a legmeghökkentőbb kódsor,...

Mi a legmeghökkentőbb kódsor, amivel valaha találkoztatok?

Figyelt kérdés

2014. jún. 18. 23:26
1 2 3 4
 21/35 anonim ***** válasza:
16%

Ha már itt tartunk:


++++++++++[>+++++++>++++++++++>+++>+<<<<-]>++.>+.+++++++..+++.>++.<<+++++++++++++++.>.+++.------.--------.>+.>.


Na ki tudja, hogy ez melyik nyelv? :DD

2014. jún. 19. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/35 anonim ***** válasza:
26%
MindFuck.
2014. jún. 19. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/35 anonim ***** válasza:
bf..
2014. jún. 19. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/35 anonim ***** válasza:
65%

A programnyelv használata tényleg mindf*ck, de a neve brainfuck xDD


Amúgy meg: if (x != null || !"".Equals(x))

2014. jún. 19. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/35 anonim ***** válasza:
29%

A brainfuck annyira nem megdöbbentő.

(Szvsz a whitespace sokkal rosszabb, mivel még kevésné olvasható.)


Most nem másolom be ide, de nekem a legszebb kódsoraim olyankor születnek, amikor PHP-ban kezdek funkcionális nyelv szerű elemeket használni.

Mondjuk arra_map, arra_filter és társai.

Néha kicsit már sok, amikor ezekből 2-3 db-ot is egybe ágyazok, de faragtam ilyenekkel 3-40 sorokat le a kódból. (Nem, az olvashatóság annyira nem csökkent tőle.)

2014. jún. 19. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/35 anonim ***** válasza:

@17:25: Java?

Szvsz ez annyira nem durva.

Első esetben csekkolod, hogy nem null-t kaptál, aztán megnézed, hogy nem üres string-e. :)

2014. jún. 19. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/35 anonim ***** válasza:
100%
17:29-re igen de fölösleges az első része a vagy-nak úgy is ugyanazt csinálja. Épp ezért használják ezt a trükköt ami a második részben van.
2014. jún. 19. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/35 iostream ***** válasza:
79%

"illetve igénytelen módon a dekrementálás is itt van."


Úgy érted borzasztó kreatív módon úgy van ábrázolva, hogy "i tart 0-hoz", és "véletlenül" pont ez történik ha C/C++ szintaxisnak veszed.

2014. jún. 19. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/35 anonim ***** válasza:
100%

#17 alapján, ha meghökkentően gyenge programozói teljesítményekről is be lehet számolni, akkor leírom az én egyik tapasztalatom:


A melóhelyemen a legelső feladatom egy Python szkript véleményezése volt. Egy crawler volt, letöltött HTML lapokat és kiszedett belőlük szövegeket. A HTML-t úgy parszolta - kapaszkodj -, hogy karakterenként mászkált végig a stringen, úgy keresett benne; és az egyes részek átugrását beégetett karakterszámmal oldotta meg. Majdnem sírva fakadtam. :D

2014. jún. 19. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/35 A kérdező kommentje:

"A HTML-t úgy parszolta - kapaszkodj -, hogy karakterenként mászkált végig a stringen, úgy keresett benne; és az egyes részek átugrását beégetett karakterszámmal oldotta meg."


Nade..... izé.... akkor lehet hogy én is béna vagyok?!


Mert én úgy csinálnám, hogy a HTML fájlból egyszerre annyit olvasok, ameddig a vége nem lesz szóköz, majd ekkor a beolvasott szót karakterenként egyeztetem sorra a keresési adatbázis szavaival.


Mert, ilyenkor mi a helyes eljárás?

2014. jún. 19. 21:09
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!