Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » A GUI-t dizájnolal vagy...

A GUI-t dizájnolal vagy szövegesen érdemes csinálni?

Figyelt kérdés

Pl Netbeans (java). Van nagyon jó kis GUI dizájnja, csak be kell húzni a dolgokat, persze foglalkozni kell velük (eventek, változók, folyamatok stb...) , de megkönnyíti a dolgomat.


Az iskolában a tanár azt mondta, hogy a kezdők csinálják így, ő mindent kézzel ír. A jövőben támaszkodhatok esetleg erre a dizájnolásra, nem fogják elvárni tőlem, hogy kézzel csináljak meg mindent, vaaaagy....?



2014. júl. 19. 04:21
 1/9 Drone007 ***** válasza:
72%

Hm... fogós kérdés...


Gondoljuk csak át. Vajon alkalmaznak-e olyan java programozót, aki a design-t összekattintgatja, vagy csak olyat aki leprogramozza? Te mit gondolsz?

2014. júl. 19. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Ígyis úgyis meg kell tanulni. Ha összekattingatod a felületet, akkor attól még értened kell a legenerált kódot. Szóval inkább írd meg magad.

És persze lehet, hogy megkönnyíti a dolgodat, de nem mindig a könnyebb út a jobb.

2014. júl. 19. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
32%

A tanárod vélhetően nem dolgozott még komoly cégnél.


Ha jól irja meg a programot, akkor nem kell foglalkoznia a GUI-val, rábizhatja ezt másra. Nem véletlenül találták ki a GUI designert. Nem szivesen olvasgatnám a kódját egy ilyen tanárnak. Nem hiszem, hogy hallott pl. MVC-ről.

2014. júl. 19. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Mindenképpen meg kell tanulni értelmezni a generált kódot is, illetve van amit csak kézzel lehet megadni.

Szóval nem lehet megúszni a tanulást.


Ugyanakkor az a GUI szerkesztő kifejezetten jó és baromi sok időt lehet vele megspórolni. Érdemes használni.

2014. júl. 19. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
40%
Tanár elég földhözragadt lehet, ha csak egy utat lát üdvözítőnek. Szerintem mindkettőnek megvan a maga helye. Általában véve egy designerrel sokkal gyorsabban össze tudja az ember rakosgatni a kezelőfelületet, így hamarabb térhet rá a "lényegre". Ugyanakkor néha jobban szeretem kézzel írni a kódot (más platformon, XAML esetén), mivel úgy érzem, hogy gyorsabban tudok így haladni. Kézzel (kódból) összerakott UI egyébként sokszor hatékonyabb is, mint amit a designer generál, de gyakorlatban ez nem sok vizet zavar. Aztán esetenként elengedhetetlen, hogy kódból hozd létre a kezelőfelületet, illetve ahogy írták, fontos, hogy értsd ezt is.
2014. júl. 19. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
én is így gondolom igazából, hogy hiába a dizájner, attól még ugyan úgy kézzel kell írni rá az eventeket, folyamatokat, feladatokat.
2014. júl. 19. 15:11
 7/9 tabaki ***** válasza:
Nem tudok javául egy mikurkát sem, de más nyelvek alapján gondolom, hogy az összekettintgatott felületet utólag is ki tudod fésülni a kódban.
2014. júl. 19. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Mondjuk Netbeans-ben pont, hogy annyira nem.

A generált kódba nem lehet kézzel bele editálni nagyon közvetlenül (y NetBeansben, a forrásfájlban nyugodtan).

Persze a konstruktorba igen, meg minden eseményre lehet generálni ugye a listenereket, azokba is.

De magát az inicializáló részt és a listenerek fejléceit kiszürkíti és nem hagyja módosítani kézzel. (Hülye biztos. :) )

2014. júl. 19. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
igen, azt én is megfigyeltem. Mivel még nem vagyok benne az iparban annyira, ezért most még nem érzem, hogy ez jó vagy nem, egyelőre mind1 nekem, mert dizájnban hozok létre-törlök, a source-ban csak eventekkel foglalkozok, de később... kitudja :)
2014. júl. 19. 23:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!