Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » A programtervező informatikuso...

A programtervező informatikusok vagy a mérnök informatikusokat keresik jobban?

Figyelt kérdés
Melyikkel mennyi pénzt lehet aránylag keresni? Meg lehet élni belőlük?
2014. júl. 23. 22:29
 1/8 anonim ***** válasza:
84%

Külföldön nagyon jól meg lehet élni belőle, mert ott a szaktudást is megfizetik, nem csak azt, hogy robotolsz.

Egyébként azt tanuld, amelyiket szeretnéd tanulni..ez már nem olyan, hogy "áhh ezt nem szeretem, de többet kereshetek vele, akkor ezt tanulom". Úgy nem fog menni.


A programtervező informatikus programozással foglalkozik, a mérnök informatikus pedig programozás mellett még más gyakorlatias dolgokkal is.


Nem akarlak elkeseríteni, de ha nem vagy profi matekból, vagy nem szeretsz magadtól fejlődni (mert a programozáshoz az nagyon szükséges), akkor ne pazarolj erre időt.

Pl. egy Cisco-s szakmai végzettséggel jobban el lehet helyezkedni Magyarországon is (bár azzal is, amint megvan a kellő szakmai tapasztalat, irány külföld..mert ott fizetnek rendesen).

2014. júl. 23. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Munkahely függő, kb hasonlóan lehet velük keresni.
2014. júl. 23. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ, nekem csak az a problémám van, hogy mind a kettőt szeretem. Mind a két téren tudnék ám alkotni, de rendesen, és bele is szoktam élni magamat. Amikor itthon programozok szinte észre sem veszem a körülöttem folyó ügyeket, vagy elég gyakran álmodozok egy gépről, ami nyomkodja a billentyűzetem, így majdhogynem hackelek, de mégsem, hiszen egy gép játszik. Hát nem? :D Érdekel mind a kettő.


Matekból 3-5-ös átlagom van, mikor milyen gatyában járok. Igazából attól függ, milyen a téma. Ha látom, hogy valami jól fog még jönni, akkor 5-ös dolgozatot írok, viszont ha abszolúte nem érdekel, feleslegesnek tartom, akkor szokásom minimum 2-esre, de alább nem menni. Ez is nagyon ritka, inkább 3-as 4-es átlagom van, és 1 jegy dönti el, hogy 4-es vagy 5-ös leszek év végén. A matematikai számítás és logika nem menne rosszul, csak a figyelmemmel van még egy kis baj, de ezt minden bizonnyal ki fogom nőni (17/F), mert kezdem érezni, hogy melyik útra is lépjek rá és miben akarok fejlődni.


Egyébként autodidakta és ambiciózus vagyok. Elég gyakran hiányolom a siker édes ízét, azt, hogy működik a program, ezért inkább játékokban töltöm ezt ki, de ebből is kezdek már kilábalni. Egyre többször van, hogy 5 perces szüneteket tartok inkább és később folytatom a munkát.

2014. júl. 23. 23:33
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

1. vagyok: nos, a leírásod alapján úgy érzem a programtervező informatikus közelebb állna hozzád, mint a mérnök informatikus. Az, hogy matekból milyen vagy nem érdekes abban az esetben, ha mindig törekedsz a minimum 2-esre. Annál több nem is kell, mert már nevetséges, amilyen nehézségi fokon oktatják a 2 szakon a matekot.


Szóval hajrá, a lényeg mindkettőhöz az idegennyelv (ilyen téren leginkább angol). Van elég sok itthonról végezhető programozói meló, azok is elég jól szoktak fizetni. De mondom, bármibe is kezdesz, Magyarországon semmit nem fizetnek meg rendesen, mint ahogy ezt a szakterületet se.

2014. júl. 24. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 iostream ***** válasza:
100%
Nincs lényegi különbség a kettő között, a munkahelyek a jó programozót keresik, és nem igazán érdekli, hogy melyik szakot végezted el (az egyetem már lehet érdekes, de az sem perdöntő).
2014. júl. 24. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm a válaszokat, annyit még megkérdeznék, hogy nevetséges a nehézségi fok? Ezt, hogy érted? Úgy, mint nehéz, vagy úgy, mint könnyű? Nekem nem tűnik nehéznek a matek órán kapott feladat, ha figyelek, hogy mit mond a tanár, akkor egy ideig a tarsolyomban marad a logika, sőt mostanában kezdek jól asszociálni is a logikára, talán az egyetem nehezebb lenne?
2014. júl. 24. 17:58
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Nehezebb, nem is kicsivel.

De nem teljesíthetetlen.

2014. júl. 24. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
És csak ez kell, ha másnak sikerült nekem is sikerül! :) Köszönöm a válaszokat!
2014. júl. 24. 21:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!