Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » C# programozás segítség?

C# programozás segítség?

Figyelt kérdés

A problémám az lenne, hogy c# nyelven windows form applicationt szeretnék készíteni, ami bekéri textboxokban a háromszög három oldalát és a területét illetve a kerületét csak akkor számolja ki, ha a háromszög szerkeszthető.


Az if-fel van a probléma főként szerintem és akár vesszőzök akár, "and"-et használok, hogy mind a három feltétel teljesüljön semmiképp sem jó.


Valaki tud segíteni?


Köszönöm!


private void button1_Click(object sender, EventArgs e)

{

double a = double.Parse(textBox1.Text);

double b = double.Parse(textBox2.Text);

double c = double.Parse(textBox3.Text);

if((a+b>c)and (a+c>b)and (b+c>a);

{

double k=a+b+c;

double s=k/2;

double t=Math.Sqrt((s-a)*(s-b)*(s-c));

label6.Text=" A háromszög területe: +t.ToString;

label7.Text=" A háromszög kerülete:+ k.ToString;


}

else

{


}

}

}



2014. júl. 28. 12:01
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

A hatalmas C# tudásom annyiban kimerül, hogy az if-nél hiányzik egy zárójel bezárás.

G.

2014. júl. 28. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
És a ; sem kell
2014. júl. 28. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Oké ott a pont, de még mindig nem stimmel.
2014. júl. 28. 12:07
 4/12 A kérdező kommentje:
Igen tudom ezeket most utólag korrigáltam, de sehogysem jó. Végighúzza zölddel, de nem lesz jó akkor sem. Onnan hiányol } jelet ahol ott van és oda hiszi hogy felesleges ahol viszont kell lennie.
2014. júl. 28. 12:10
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
és ne az "and" szót használd, hanem a && operatort.
2014. júl. 28. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Oké, akkor rakd be valahová a jelenlegi kódot (pastebin például), vagy screenshotold le az egészet.


És igen, a zárójel problémák nem mindig ott ütnek ki, ahol vannak. Hiszen ha írsz egy mondatot: "Valami valami (valami valami valami", akkor csak a sor végén látszódik, hogy nem stimmel valami, hiányzik egy csukó zárójel. Csak te tudod, hogy pontosan mit akartál volna bezárójelezni.

2014. júl. 28. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy látom vannak itt még gondok...

A " A háromszög... stringnek hol van a vége?

A ToString hívás után hiányzik a ()

2014. júl. 28. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Oké..na eljutottam, odáig hogy az if-es részét rendbe raktam. Köszi mindenkinek a segítséget! De az else részhez, csak egy message box-ot akarok tenni, viszont az elsét egyáltalán nem veszi be a kicsike..
2014. júl. 28. 12:26
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem meg jó.


Erre mást nem tudok mondani......


Látatlanban mégis hogyan segítsünk? Már páran kérték, hogy másold be valamilyen normális módon a kódot, mert ez így nudli...

2014. júl. 28. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Van itt gond bőven.
2014. júl. 28. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!