Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Miben látjátok a jövőt?

Miben látjátok a jövőt?

Figyelt kérdés

Igazából, személyes véleményekre lennék kíváncsi, hogyha mondjuk valaki elkezdeni tanulni programozni, akkor mit kéne tanulnia?


Kicsit bővebben arra gondolok, hogy mondjuk van értelme C#-ot elkezdeni? Mert ha mondjuk 10 év tanulás, utána nagy projektek... szóval sok idő és ki tudja mi lesz a Microsoft-tal 25 év múlva.


Vagy C/C++ ? Rászán valaki 10-15 évet, és elavul? (Mint a Basic, vagy Pascal) és később senki nem hasznàlja valami új miatt.


Meg mondjuk a Java példája?:


Mobilalkalmazásfejlesztés jövője? Sikere marad?


Szóval ilyesmikre lennék kíváncsi, hogy szerintetek miben lesz a jövő? Bármilyen nyelv érdekel. HTML, PHP, Python, Lua, Java, Objective C , C stb...


Ti mit gondoltok? Mi lesz később ezekkel?



2014. júl. 27. 21:22
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
A jövőt nem ismerhetjük. C++ jelenleg megéri, html pedig webprogramozásban alap, főleg, hogy itt a html5.
2014. júl. 27. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Így van, a jövőbe senki nem lát. De jelenleg a C++/C#/Java a TOP 5 keresett nyelvben van, és nyilván nem véletlenül. És későbbi technológiákat is igyekezni fognak ezekre a nyelvekre építeni szerintem.


Az Android nagyon pörög (Java) és a Windows 8 / WP is (.NET, C#). A HTML pedig minden webes dologhoz szükséges és nem gondolom, hogy hamar le fogják váltani. Túl sokan alapoztak már erre.


> Mobilalkalmazásfejlesztés jövője? Sikere marad?

Szerintem igen. Folyamatosan dolgoznak újabb eszközökön, okosóra, okosszemüveg, ki tudja miket találnak még ki. És zsebben hordható irodára mindig szükség lesz. És a bővíthetőség alkalmazásokkal mindig szempont lesz szerintem.

2014. júl. 27. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat.


Igazából azért tettem fel a kérdést mert sokan "nem szeretik" a C#-ot de a világ nagy része Microsoft-ot használ (Windows & Console) és most kezdtem el ez iránt érdeklődni. Szóval még nem ástam bele magam a C-be. Eddig Java, Python, LUA nyelvekkel foglalkoztam. Ja és ti mivel foglalkoztok? (Web, mobil stb...) és melyik nyelvet használjátok legtöbbet?

2014. júl. 27. 21:58
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

(#2 vagyok)


> ti mivel foglalkoztok? (Web, mobil stb...) és melyik nyelvet használjátok legtöbbet?


Én legtöbbet Java-val dolgozom. Ha választhatok, ezt választom, én nagyon szeretem. Munkámból adódóan némi Ruby is képbe jön, olykor minimális PHP, JS (+HTML+CSS). Főleg crawlereket, parszereket írkálok. A napokban hobbiból most JS-el ügyködöm, UserScript írásba fogtam. :)

2014. júl. 27. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

10 év rettenetesen nagy idő az informatikában, hogy jósolni lehessen. Gondolj bele például: 10 éve sehol nem voltak még a mai értelemben vett okostelefonok, Symbian, Windows Mobile és társai uralták a (meglehetősen szűk) piaci szegmenst, .NET is éppen csak szárnyait bontogatta (még csak az 1.1-es Framework jött ki, amely - mint a legtöbb "egypontnullás" MS termék - erősen korlátozott volt az utódaihoz képest), az AJAX is csak éppen hogy elkezdett terjedni. 10 év alatt óriási változások mentek végbe, érdekes kicsit megállni, és belegondolni.

Mindezek ellenére, biztos vagyok benne, hogy a C/C++ még használatban lesz a teljesítménykritikus alkalmazások terén, Java is az Enterprise színtéren illetve az Androidnak köszönhetően (bár nem lepődnék meg, ha itt idővel nem kínálna valami alternatívát a Google), mobilos fejlesztés sem valószínű, hogy eltűnne, bár a platformszinten biztos lesznek változások, pl az Apple az Objective-C-t idővel le fogja cserélni a Swiftre. Microsoft szerintem nem fog marginalizálódni, ugyanakkor mai technológiák biztosan változni fognak, MS szemlátomást mostanában nem sokáig köteleződik el egy-egy technológiája mellett (lásd pl WPF, Silverlight, Windows Runtime XAML-eket).

Egyébként ez nem az az ipar, ahol valamit megtanulsz, aztán életed végéig abból eltengődsz, pont az óriási fejlődési sebesség miatt. Erre semmiképp ne számíts.

2014. júl. 27. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
69%
Én igazából nem programozok, csak követem az eseményeket, bár a html-t meg akarom tanulni, #1 voltam.
2014. júl. 27. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

(#5)


És pont ez a 10+ év az, ami miatt nem lehet tudni, hogy érdemes-e belekezdeni valamibe. Mivel ugye a C/C++ is elég régi ezért ki tudja?


Lehet hogy 10 év múlva kiadnak egy olyan nyelvet, ami olyan lehetőségeket kínál, hogy az összes nyelvet lemossa ( Elég érdekes lenne)

2014. júl. 27. 22:57
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Az én kristálygömböm a párhuzamosság és a funkcionális paradigma előretörését mutatja. A jelenlegi nyelvekben is teret fognak ezek nyerni. A nyelvi tehetetlenség miatt a nyelveket fogják ehhez felfejleszteni, tehát a nagy hármas marad.

A mesterséges intelligencia is kezd divat lenni, ezért egy Lisp nyelvjárást javaslok. Mindegy, melyiket, mert 10 év műlva már más lesz felkapva.

2014. júl. 27. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

#7: de miért ilyen végletesen gondolkozol? Feltételezem nem azt tervezed, hogy 10 évig elvonulsz egy barlangba, ahonnan majd mint "feketeöves XY programozó" lépsz elő. Ebben az iparban követni kell a fejlődést, és folyamatosan alkalmazkodni a megváltozott követelményekhez. Ha ma valaki profinak mondhatja magát C++-ban, 10 év múlva ugyanezzel a tudással gondban lenne ugyanezen nyelv esetén. Egyrészt fejlődik maga a nyelv is, de főként a használatos könyvtárak azok, amik változni fognak. Persze a tapasztalat nyilván megmarad, de folyamatos önképzés nélkül nem lehet megmaradni.


"Lehet hogy 10 év múlva kiadnak egy olyan nyelvet..."

Nem túl valószínű, mivel minden nyelvnek meg van a maga helye. Például van, amire a C++, van, amire a Java, és van, amire a JavaScript a legalkalmasabb, gyakran egymásnak ellentmondó igények mentén.


C/C++ szerepe pedig aligha fog megváltozni a teljesítményorientált imperatív nyelvek terén széleskörű elterjedtsége és támogatottsága, fordítók kiforrottsága miatt. Új nyelvek inkább új paradigmák/érdekek mentén szoktak megjelenni.

2014. júl. 27. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

(#9)


Egy kicsit tényleg hasonló elképzelésem volt erről ( mármint, hogy nem változik sokat egy nyelv, tehát ha jól tudod a szintaxisát, könyvtárát stb... akkor nem lesz sok új ). Ezt azért mondom ilyen tudatlanul, mert még nem êltem át olyat, hogy sokat fejlődött volna egy nyelv (15 éves múltam ).


De köszönöm, hogy rávilágítottál, erre az egyértelmű, ám mégis fontos dologról . Természetesen mindenkinek ment a pacsi. :)

2014. júl. 28. 00:26
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!