Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Miért nézik le a magas szinten...

Miért nézik le a magas szinten programozók a processzorközeli (c, assembly) és realtime programozókat?

Figyelt kérdés

2014. júl. 30. 17:03
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
68%
De jó! Ezek szerint a c++-ban írt program simán elfut windowson, a linux disztribúciókon, ios-en, androidon, sőt, még online is lehet futtatni. Ez fantörpikus. :)
2014. júl. 30. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
100%

Nem a kérdéshez tartozik, de te meg úgy írsz a BME-ről, mintha az lenne az informatika középpontja (itt most arra célzok, hogy általánosítottad a kérdést kimondottan a BME-s tapasztalatod alapján - és még a válaszadó le is lett pontozva, mert nem járt a BME-re, lényegtelen, hogy te pontoztad-e le vagy sem...).


Amúgy én programtervező informatikára járok és ezzel az "ellentéttel" még sosem találkoztam.

2014. júl. 30. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
Valószínűleg azért nem találkoztál vele mert nem létezik. :)
2014. júl. 30. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
100%
Mostmár tényleg nagyon érdekel hogy kik mondták és kire.
2014. júl. 30. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 SimkoL ***** válasza:
100%

@10: 'SimkoL: minden nyelvnek megvan a maga helye.' Én ezt elismerem 1000 %-ig, épp ezért útálom amikor meg akarják nekem magyarázni, hogy amig egy rövid kódot megírok Pascal-ban 10 sorban azt érdemesebb C#-ban, Java-ban vagy hasonszőrű valamiben. Én még 'régivágású' vagyok tehát szeretem ha egy program, rövid, tömör, kis helyet foglal, nem kell hozzá sallang amitől futni tud, fog.

Ha adott egy feladat eldöntöm melyen nyelven fogom megírni, melyik a legalkalmasabb rá. Bár sokan nem szeretik, de nekem a Delphi a kedvencem. Szinte mindenre alkalmas, rengeteg ingyenes komponens van hozzá, akár Androidra is lehet fejleszteni, de ha szükséges szép kis rövid konzolos alkalmazást is lehet benne írni.

És újra ahogy mondtad 'minden nyelvnek megvan a maga helye.' tehát egy 'képzettebb' programozónak is illene tudni, hogy mikor mit, milyen nyelvet használ. Illik ismerni egy párat, nem egynél 'leragadni'.

Na de a témához visszatérve, aki ismeri az Assembly, C és esetleg békebeli Pascal nyelveket az elmondhatja magáról, hogy tud 'szarból várat építeni'.

Erről jut eszembe :) Új rendszergazdát kaptunk - de minek - és volt egy régi gépünk ami kommunikációs szerver szerepét töltötte be. Op. rendszer DOS. Szerencsétlen nem tudott vele mit kezdeni mert nem lehetett az egérrel kattingatni, csak kézi hajtányban működött. Aki érti érti...

2014. júl. 31. 02:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 iostream ***** válasza:
100%
Dehát Simkol, C-ben és C++-ban is van sort. Miről beszélünk? Az alacsony szintűség nem érdem, hanem szükségszerűség, és minél ritkábban mész le (minél ritkábban KÉNYSZERÜLSZ lemenni), annál jobb, annál kevesebb hiba lesz a programban.
2014. júl. 31. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 Srapnel ***** válasza:

"Én még 'régivágású' vagyok tehát szeretem ha egy program, rövid, tömör, kis helyet foglal, nem kell hozzá sallang amitől futni tud, fog."


Mi teszel azokban az esetekben, amikor a specifikáció több száz oldal és a funkcionalitás "magas szintű", ráadásul sok sallang kell, mert az az üzleti igény?


"És újra ahogy mondtad 'minden nyelvnek megvan a maga helye.' tehát egy 'képzettebb' programozónak is illene tudni, hogy mikor mit, milyen nyelvet használ. Illik ismerni egy párat, nem egynél 'leragadni'. "


Általában az ember ahhoz a "nyelvhez" ért a legjobban, amelyiket az elmúlt fél évben használta.


"Na de a témához visszatérve, aki ismeri az Assembly, C és esetleg békebeli Pascal nyelveket az elmondhatja magáról, hogy tud 'szarból várat építeni'."


Tud, csak attól még szar szagú lesz. Értem én, hogy az ért igazán az autókhoz, aki még a csavarokat is maga készíti vasrögökből, csak abból nem lesz autó, pláne nem jó autó.


"Szerencsétlen nem tudott vele mit kezdeni mert nem lehetett az egérrel kattingatni, csak kézi hajtányban működött. Aki érti érti..."


Az öregasszonyok is sandán mosolyognak rád, ha leutazol falura és a reggeli kávédba tejet kívánva azok csak rámutatnak a tehénre. Aki érti érti.


De egyébként nem csak egy dologról beszéltél, hanem kevertél egy-két szempontot.

2014. aug. 25. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 szeki28 válasza:

Aki lenézi az nem tud semmit a számítástechnikáról.


Ennyi.

2015. dec. 15. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
Valószínűleg az nézi le, aki nem ért hozzá, de még nem találkoztam olyannal, aki lenézte volna. Realtime rendszereket programozni pedig nem ugyanaz, mint egy nyilvántartó programot, itt katasztrófák és életek múlhatnak rajta.
2017. jan. 12. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
BME védelmében (ha egyáltalán szükséges megvédeni): többször rájöttem magamtól, hogy valaki odajárt azok közzül, akikkel munkakapcsolatom volt, mert valahogy "átjött" a gondolkodásmódjukon valami arra jellemző szakmai szint, mérnöki megközelítés, amit ott lehet megtanulni.
2017. jan. 12. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!