Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Programozás tanulása az...

Programozás tanulása az alapoktól, otthon (Több lent) És átfogalmazom a mondatot kérdéssé és tartalmaz? Jelet is! :D

Figyelt kérdés

Van egy kicsi ismeretem már, de teljesen az alapoktól szeretném elkezdeni a programozás rejtelmeit, mivel a jelenlegi tudásom nagyon kevés és felületes. A segítségeteket szeretném kérni, hogy hol kezdjem, miből tanuljam. Lehetőleg minél olcsóbban szeretnék kijönni, mivel még csak középiskolába járok. Egy biztos későbbiekben biztos informatikával fogok továbbtanulni és ezzel szeretnék foglalkozni. A végcélom a C++, a Jáva, illetve Android-os programozás lenne.

Ha tudtok könyvcímeket mondani, linkeket küldeni szívesen elfogadom :)

Előre is köszi!



2014. aug. 1. 21:10
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
0%
Üdv, szerintem simán kezdheted C++ -al és én a Youtubot mint olyat tudom javasolni persze sok könyv van de ki a fene kezd ez száraz programozást olvasni én suliban is utáltam könyvből tanulni inkább kitűzök egy célt és aztán addig guglizok, youtubozok míg rájövök a megoldásra. De egyébként egy csomo ilyen youtube csatorna van ami szépen megtanít az alapokra.
2014. aug. 1. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Az a gűz a youtube-al, hogy irdatlan sok silány minőségű, kifejezetten téves információkat tartalmazó videó van fent.

(Plusz megoldás keresésre kifejezetten rossz, mert mondjuk egy blog bejegyzést vagy egy könyvet sokkal gyorsabban át tudsz lapozni a szükséges infóért, mint egy videót.)



Az, hogy az ember milyen nyelvvel kezd szinte lényegtelen. A programozás maga, nyelvfüggetlen dolog.


Kezdeni lehet akár közvetlenül a java-val is, ha az android érdekel. Vannak erre nagyon jó könyvek, amit kifejezetten tudok ajánlani (bár drága, de bőven megéri!):

[link]

De ez nem a teljesen alap tudáshoz mondjuk...

A nagyon alapokat a netről is el lehet tanulni pár tutorialból, vagy leírásból, de a legtöbbet azzal fogsz nyerni, ha kitűzöl célokat és azokat próbálod a lehető legjobban megvalósítani és ténylegesen kódot írsz.

2014. aug. 1. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
"csomo ilyen youtube csatorna van ami szépen megtanít az alapokra" Igen tudok róla és pont ezek miatt nem vagyok teljesen süket a témában, de szerintem ezzel az a baj hogy hiányos lesz a tudásom, és lehet hogy rosszul rögzül be valami, ami nem kéne. Illetve egy könyvben össze vannak foglalva a dolgok és nem nekem kell órákat keresgélnem és a végén annyi idő elmegy, hogy marad 10 percem a "tanlásra". és nem is holnap akarok már programozni, hanem csak el akarok kezdeni, hiszen ahogy írtam később ezt akarom majd tanulni, csak gondoltam most míg nem olyan megerőltető a gimi leveszem jövőbeli magam válláról a terheket :)
2014. aug. 1. 21:47
 4/13 A kérdező kommentje:
De ha tudsz megbízható csatornákat ajánlani, akkor szívesen elfogadom, mert alapvetően vizuális alkat vagyok, de olvasást alaposabbnak tartom :)
2014. aug. 1. 21:53
 5/13 anonim ***** válasza:
51%

Kezdjél inkább egy funkcionális nyelvvel, azt első nyelvként könnyebb megtanulni, mint Java vagy C++ után. Aztán tanulhatsz Javát, C++-t, és egy szkript nyelvet, meg ami jön.

A funkcionális nyelvekkel majd egyetemen is fogtok foglalkozni, jobb, ha előzőleg elkezded.

2014. aug. 1. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Nyelvügyben itt nézelődhetsz:

[link]

illetve ami a Javát illeti:

[link]

2014. aug. 1. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
És melyik funkcionális nyelvet ajánlod?
2014. aug. 1. 22:48
 8/13 anonim ***** válasza:
81%

Csak akkor kezdj funkcionális nyelvvel, ha szopatni akarod magad. Majd megtanítják egyetemen (vagy nem. nem minden szakon, szakirányon tanítják, egyáltalán nem olyan fontos része a programozásnak, és nagy szívás)


A könyvből tanulást nem fogod megúszni:

- ahhoz, hogy el tudj kezdeni programozással érdemben foglalkozni, először meg kell tanulnod az alapvető módszereket, néhány algoritmust (mit hogyan és miért kell megfogalmazni).

- ahhoz, hogy el tudj kezdeni egy adott nyelvvel érdemben foglalkozni, meg kell tanulnod az adott nyelv eszközeit, lehetőségeit és korlátait, és legalább részben megértened a működését.

Mindkettőt könyvekben találod meg jól felépítve.


Gyakorlatban akkor fogsz csak boldogulni, ha tisztában vagy a lehetőségeiddel és tudod azokat használni. De az elején: kő kemény, száraz tanulás.

Ez valójában a különbség a "programozni tanulás" és a "google huszár, 0 tudással szerencsétlenkedés" között.


Note: a 2. is járható út, csak mérhetetlenül hosszabb és csak azt kockáztatod vele, hogy baromságokat fogsz megtanulni.

2014. aug. 2. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
A Tanuljuk meg a _____ programozási nyelvet 24 óra alatt című könyvsorozatról mi a véleménye annak aki már olvasta? Ha minden nap haladok a könyvben 1 órát + gyakorlom az addig megszerzett tudást akkor 1 hónap után már menni fog az alap programozás?
2014. aug. 2. 11:50
 10/13 A kérdező kommentje:
Sokat olvasgattam a neten, és arra jutottam, hogy C++ és Java-val kezdek.De még nem tudom eldönteni, hogy melyikkel. Java-ról azt olvastam, hogy platformfüggetlen, C++-ról pedig azt hogy jobban használhatóbb. Javítsatok ki hogy ha nem így van és a tapasztaltabbak segítsenek dönteni.
2014. aug. 2. 13:54
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!