Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Mik szükségesek egy ilyen VB...

Mik szükségesek egy ilyen VB program megírásához?

Figyelt kérdés

visual studio 2013-am van nem nagyon tudok programozni van egy 700oldalas angol reference könyvem de nagyon nehéznek találtam és ezt a progit viszont minnél előbb el szeretném kézíteni.

Szóval az első dolog amit a programmal csinálna az user azaz "előkészítés" ez alatt egy futó alkalmazás ablakból információkat gyűjtene be.

-ablak méret,pozició, különféle koordinátákat venne fel ahovó majd a program magától kattint a megfelelő helyre.

a lényegesebb adatfelvétel az igazából bizonyos pixelek koordinátáihoz tartozó argb színkódok lennének ehhez egy képmegjelenítőben a gombokkal megfelelő helyre kéne irányítani majd rázoomolni addig ameddig a pixelek elég nagyok nem lesznek majd leokézni és egy helyre begyűjteni az adatokat minden esemény után megvizsgálná a pixeleket és ha olyat észlel amilyen még nincs a listán akkor azt is lementi úgy hogy én hozzárendelek egy információt.

amit biztodsn nemtudnék megoldani az az,hogy a képet billentyűzettel irányítsam és zoomoljak vele és nem ártana,ha a képmegjelenítőben ha kivehetőek a pixelek akkor ott megjelennek rajtuk a sorszámok. valaki segít? előre is köszönöm


2014. aug. 3. 15:22
 1/3 anonim ***** válasza:

Mik szükségesek? Lássuk:

1. Affinitás a tanulásra, Google használatra, a nem-kapkodásra

2. Idő

3. Tanulás: angol nyelv

4. Tanulás: programozás, VB

5. Egy számítógép internet kapcsolattal

6. VS


Szerencsére az utolsó 2 elem már meg is van. :)


További megjegyzések:


Ha már egy könyv elolvasása előtt megállsz, akkor felejtős a történet.


Ha meg akarod írni a progit, akkor viszont ülj le tanulni.


És haladj szép sorban, ne házat akarj egyből építeni, ha nem ismered a téglát.


A reference book helyett én inkább itt kezdeném:

[link]


Kicsit barátságosabb és magyar. :) De biztos akad más magyar VB doksi is, Google a barátod, pl. "vb .net tutorial".


(Ettől függetlenül, angol nélkül nem fog menni.)

2014. aug. 3. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
hú hát ezt az oldalt azért megköszönöm. de ez nem túl régi egy kicsit? net freamwork 4.5 van nekem. vagy az alapok ugyanazok?
2014. aug. 3. 15:52
 3/3 anonim ***** válasza:
Az alap ugyanaz, kétlem, hogy az elkövetkezendő fél évben használni valamilyen bővítést, tekintve, hogy programozási múltad nincs.
2014. aug. 4. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!