Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » OOP PHP Login system megvalósí...

OOP PHP Login system megvalósítás. Így?

Figyelt kérdés

Igazából arra lennék kíváncsi, hogy ti milyen osztályokat használnátok.


A fő dilemmám az az, hogy a bejelentkezés és regisztráció két külön osztály lenne vagy lenne egy User osztály amiben van Login és Register method?

Köszi



2014. aug. 4. 23:53
 1/4 anonim ***** válasza:

Helló.

Mivel a Login és a Regisztráció kapcsolatot teremt valami adat tárolóval (pl : mysql) érdemes lenne egy Adatbázis osztályt létrehozni ez megvalósíthatna egy Idb interface-t.

A megvalósított metódusok lehetnek a login,register,delete(user),updateuser(profilvátloztatás).... és a többi ami adatbázishoz kapcsolódik.


Ez azért jó mert ezek adatbázis funkciók. Egységben vannak.

Itt jöhet az User osztály ami konkrét meghívhatja a már fentebb említett osztály metódusát.( User osztály Belepes -> pl a Login(db osztály). Az öröklődést kiválthatod objektum összetétellel ha a db osztályból való származtatást túl merevnek érzed.

2014. aug. 5. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Értem köszi.


Van még 1 kérdés:


Egy formnak a form actionjét, hogy kell OOP way mappa strukturálni? Gáz ha csinálok egy olyan mappát, hogy formactions/ x y z zs azok meg természetesen használnák az osztályokat...

2014. aug. 5. 00:39
 3/4 A kérdező kommentje:
Kérdőjel lemaradt
2014. aug. 5. 00:39
 4/4 anonim ***** válasza:

Én általában el különítettem a vizuális elemeket a logikától.

Mindenképpen érdemes egy class mappát használni(vagy x,y).

A formok meg legalább külön vannak,ott actionban meghívod valamelyik adatot feldolgozó .php-ra. és ennyi.

2014. aug. 5. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!