Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » (java) Egy adott file-t a...

(java) Egy adott file-t a szerveren el lehet érni?

Figyelt kérdés

Tegyük fel, egy chat programot akarok csinálni, és a híd egy szerver legyen. Írok egy üzenetet, azt kimenti, elküldi a szervernek, a másik fél letölti az adott üzenet file-t, beolvassa és megjeleníti nála.


Azt tudom, hogy lehet szerverhez csatlakozni, de azon belül is lehet matatni?



2014. aug. 7. 00:48
 1/3 anonim ***** válasza:

Persze!

Én speciel egy külön DBConnect osztályt szoktam létrehozni aminek a van egy konkrét konstruktora, amiben az adatbázis elérhetőségét adom meg, amit változóban mentek, majd abból olvassa ki az osztály, hogy hova csatlakozzon. Amennyiben csak egy adatbázishoz szeretnél csatlakozni, akkor elég csak egy-két olyan metódust írnod(adat bevitel, olvasás) aminek átadod a tábla, stb. helyét.

2014. aug. 7. 02:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Amennyiben nem adatbázissal, hanem mondjuk szöveges file-al akarsz dolgozni, azt egy ftp csatlakozással elintézheted és igen azon belül is matathatsz. Kiváló tutorialok vannak youtubeon
2014. aug. 7. 02:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Ha még él a kérdés:

Jobban jársz ha sima socketen küldöd, és fogadod az adatokat mindkét oldalon. (Esetleg logolod a szerveren is.) Ekkor csak sima buffrereaderek és printwriterek kellenek, nem kell más hülyeségekkel szórakozni.

2014. szept. 19. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!