Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Egy pozitív egész szám számjeg...

Egy pozitív egész szám számjegyekre történő felbontása a legegyszerűbben Pascal-ban hogy történne szerintetek? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

Adott mondjuk egy szám: 21

Lenne egy függvény, amely visszaadná a két paraméterben a két számjegyet: 2 és 1.

A "két számjegyre felbontó" függvényt milyen módon érdemes megírni, gondolom van egyszerűbb megoldás is, mint case-vel felsorolni az adott számokat és megmondani hogy adott számnál milyen két paramétert adjon vissza...



2014. aug. 12. 17:06
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Maradékos osztással elosztod 10-zel, akkor megkapod az 1-et, majd "sima" osztással is megteszed ugyanezt, így megkapod a 2-t.
2014. aug. 12. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 SimkoL ***** válasza:
'két paramétert adjon vissza...' :) Pascalban érdekes lenne, max egy előre definiált tömböt, rekordot. De javaslom az IntToStr és a 'rokon' függvényeket az osztások helyett főleg ha nem két számjegyről van szó.
2014. aug. 12. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Ok, két értéket adjon vissza, úgy akartam írni.:-)
2014. aug. 12. 20:42
 4/6 SimkoL ***** válasza:
Nem tud két értéket visszaadni ebben a formában ahogy te gondolod. Ezért írtam a rekordot.
2014. aug. 12. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Hát igen, php-ban egyszerűbb lenne egy explode függvénnyel. De mi akadályoz meg abban hogy írj egy ilyen függvényt, és akkor csak azt az egyet kell meghívnod, és kapsz egy tömböt. :)
2014. aug. 13. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Szerintem ha string-ben adja vissza, ahogy SimkoL utalt rá, az megfelelő lesz, tényleg ez a legegyszerűbb megoldás.
2014. aug. 13. 17:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!