Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Melyik programnyelveket...

Melyik programnyelveket érdemes megtanulni?

Figyelt kérdés
Nagyon érdekel a dolog, a c# már egész jól megy. Játékokat raktam össze Unityben(tudom hogy egy nyelvet sosem lehet 100%-osan kitanulni, vagyis nagyon nehéz). Szerintetek melyik nyelveknek van még nagy jövője? a c#-nak lesz? Unity játékfejlesztéssel tényleg nehéz elhelyezkedni? Jobban megéri valamilyen script nyelvet is tanulni mellé? A script nyelveket hol használják? Teljesen bizonytalan vagyok, mert középiskola előtt állok, és már tudom hogy ez akarok lenni, de egyetem előtt már meg akarok tanulni legalább közepesen egy nyelvet még a c# mellé, mert jobb több tudással egyetemre menni. Egyébként ez az álomszakmám, nem a pénz miatt választom.
2014. aug. 22. 08:44
 1/8 anonim ***** válasza:
57%

"mert jobb több tudással egyetemre menni"

Ez nem olyan biztos. Ha például valamihez nagyon hozzászoksz, amiről az egyetemen majd megmondják, hogy nem jó. Vagy inkább azt fogják elvárni, hogy ne úgy oldd meg a feladatot (szerintem nagyon jó példa: goto vagy globális változók). Akkor csak a saját dolgodat nehezíted majd meg.


Nekünk például az első évben egy felsőbb éves mentor azt mondta, hogy szerinte jobb helyzetben vannak azok, akik még nem programoztak komolyabban az egyetem előtt.


De egyébként szerintem jó ötlet, csak később fogadd el, amit elvárnak, stb. Egyrészt valószínűleg ők tényleg jobban tudják, másrészt később ha már dolgozni fogsz, akkor sem úgy kell csinálnod, ahogy éppen kedved tartja. Hanem úgy, ahogy elvárják, stb.


Végül a C-t vagy a C++-t ajánlanám ismerkedésre, esetleg mindkettőt. Egyetemen szinte biztosan lesz, ezért jó lehet, ha ismerkedsz vele.

2014. aug. 22. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Értem. Esetleg tutorialt tudsz hozzá ajánlani?
2014. aug. 22. 09:42
 3/8 anonim ***** válasza:
57%

Hát... van itt ez a könyv:

[link]


De nem tudom, hogy kezdőként mennyire lesz érthető...

És persze nem kell az egészet átrágni :)

2014. aug. 22. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

"Ha például valamihez nagyon hozzászoksz, amiről az egyetemen majd megmondják, hogy nem jó. Vagy inkább azt fogják elvárni, hogy ne úgy oldd meg a feladatot (szerintem nagyon jó példa: goto vagy globális változók). Akkor csak a saját dolgodat nehezíted majd meg.


Nekünk például az első évben egy felsőbb éves mentor azt mondta, hogy szerinte jobb helyzetben vannak azok, akik még nem programoztak komolyabban az egyetem előtt. "


Ez egy total baromsag. Rengeteget kell programoznod ahhoz, hogy igazan jo programozova valhass, minel korabban kezded, annal jobb. Egyetemen inkabb elmeleti alapokat kapsz, jo sok matek, algoritmika. Konkret programozasi nyelvek es modern fejlesztoi eszkozok-keretrendszerek teren viszont nem szamits sok jora, aki ezekhez ert, az inkabb elmegy fejlesztonek, mint tanarnak.


Kerdezo, a jelenlegi fazisban egy-ket programnyelv megismerese helyett fontosabb szerintem, hogy minel tobbmindenbe belekostolj. Webes technologiaknak egy joideig lesz jovojuk, mindenkeppen erdemes megbaratkoznod HTML+CSS+JavaScript trioval. Javascript mostanaban nagyon felkapott, egyre bonyolultabb kliens-oldali cuccokat fejlesztenek benne, szerver oldalon is tor elore Node.js-nek koszonhetoen. Ruby egy remek programnyelv, rubykoans ( [link] meg egy nagyon hatekony modszer a tanulasahoz. C-vel is erdemes ismerkedned, legalabb megerteni a pointerek mukodesek, string muveleteket.


Programnyelvek mellett nagyon fontos az angol nyelv ismerete, es fontos megtanulnod google-t hasznalni, hatekonyan megtalalni a szamodra fontos informaciot. Ajanlom figyelmedbe a stackoverflow.com-ot, itt programozassal kapcsolatos kerdeseket lehet feltenni, a helyes valaszt adok cserebe jutalompontokat szereznek, amit latni lehet a profiljukon. Hasonlo a magyar prog.hu. Fontos, hogy reszt vegyel aktivan egy ilyen forumban, rengeteget tanulhatsz, majd allaskereseskor belinkelheted az oneletrajzodban a profilodat a megvalasztolt kerdesekkel, bizonyitja a szakma iranti elkotelezettseged.


Mas: ne csak tutorialokbol tanulj, idonkent ragd at magad angol szakkonyveken is.


(13 eves korom ota programozom, 8 eve vagyok hivatasos fejleszto.)

2014. aug. 22. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

"Hát... van itt ez a könyv:

[link] "


Ezt a konyvet felejtsd el, egy katasztrofa, foleg a magyar forditas, ha rakeresel magyar forumokon, meglatod, sok helyen lehuzzak. (En is olvastam.)


Az angol valtozat legfrissebb kiadasat ( [link] legfeljebb akkor erdemes attanulmanyoznod, ha C++ programozova valsz. C++ tanulasra sokkal jobb az ingyenesen elerheto Thinking in C++ ( [link] vagy a C++ Primer ( [link]

2014. aug. 22. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Most vegeztem egy gyors keresest, ezt talalatam: [link]


C-t tanit, ami tetszik benne, hogy mindezt Linuxon (erdemes ezzel is megismerkedned!), IDE nelkul, es sok hasznos temat erint, a C nyelven kivul.


Pythonos verzioja is van (remek nyelv, sokkal konnyebb a C-nel), C elott talan ezzel kene kezdened, ha meg nem nem olvastal sok angol anyagot: [link]

2014. aug. 22. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Ime egy masik remek site: [link]


"Learn <nyelv>" -et irva google-ba rengeteg anyagot talalhatsz barmihez.

2014. aug. 22. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

"Unity játékfejlesztéssel tényleg nehéz elhelyezkedni?"


Jatekfejlesztokent nagyon nehez elhelyezkedni, ismert technologiatol fuggetlenul, legyen az Unity, vagy barmi mas. Kb minden programozo tanonc jatekfejleszto szeretne lenni, mert sokkal erdekesebb munka, mint ugyviteli rendszerek fejlesztese, de nagyon keves az ilyen allas. Ha megnezed barmelyik nepszeru jatek keszitoinek a listajat, latni fogod, hogy max 4-5 programozo dolgozott rajta.

2014. aug. 22. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!