Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Ha valakinek piacképes program...

Ha valakinek piacképes programozói tudása van, de nincs diplomája az nem kap állást?

Figyelt kérdés
csak érdekel
2014. szept. 12. 01:09
1 2
 1/15 P.O.C. ***** válasza:
100%

A diploma inkább ahhoz kell hogy komolyan vegyék. Van olyan, akinek van diplomája, mégsem tud programozni.


De szerintem ha tudja bizonyítani, esetleg mutat pár ref. programot amit ő csinált, akkor akkor tuti felveszik max alacsonyabb bérkategóriába.

2014. szept. 12. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

De kap állást. Nem a papír számít.

Én egy éve kerültem ki a munkaerőpiacra, 2 hét alatt találtam munkát, azóta se nézték meg a papírjaimat.

2014. szept. 12. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Én is diplomázás előtt találtam állást. Pár hete meg állásinterjúztattunk a cégnél, és több olyan delikvens jött, aki diploma nélkül már nem az első melóhelyét keresi és igen magas bérigényeket tudtak benyögni.
2014. szept. 12. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Kap.


Sok egyetemista megy el dolgozni erre fogékony cégekhez az utolsó éveiben, persze alacsonyabb bérért. Ez azért jó mert szakmai gyakorlatot szereznek, mármint rendes gyakorlatot, nem a "szakmaigyak" nevű vicctantárgyra gondolok.


A papír ahhoz kell, hogy komolyabb helyen szóba álljanak veled, be tudsz vele jutni állásinterjúra, ahol esélyed van bizonyítani. A papír megléte feltételez egyfajta tudást, ami vagy meg van, vagy nincs, ez szakmai interjún derül ki.


Sok helyen pályázati pénzből finanszírozzák a kutatás fejlesztést, ebben az esetben kell a diploma, hogy be tudjanak jelenteni.


Nekem egyetlen egyszer kérték be diplomám számát egyetlen cégnél (pályázati okok miatt), amúgy még bele sem néztek.

2014. szept. 12. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm.
2014. szept. 12. 14:39
 6/15 anonim ***** válasza:
38%

"A diploma inkább ahhoz kell hogy komolyan vegyék."

Nem ... a magyar infos diplomát egyre inkább nem veszik komolyan. Az egész oktatás ratyi.


Nekem már diploma előtt is volt állásom. Fele munkatársamnak nincs diplomája egyáltalán, vagy más mérnöki területről szerezte.

2014. szept. 12. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
93%
Ha hajlandó vagy munka mellett elvégezni egy BSC-t akár levelzőn is, akkor még a multi cégek is szívesen látnak.
2014. szept. 12. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
93%
Sőt van 4 vizsga kurzusból álló (1-2) éves esti tagozatos programozói OKJ képzés is. Bár sok gyakorlati haszna nincs, de papírt jelent.
2014. szept. 12. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

Egész életemben programozó akartam lenni.Talán most állok hozzá a legközelebb,de mégis a legtávolabb.


Végre van egy olyan gépem ,ami mindenre jó.(Normálisan megy rajta minden..)+több programozó ismerősöm lett hirtelen.


De nem vettek fel Elte Ik prog.terv-re,kevés pont. (pótfelviben nem indult más szak amit jelöltem.)

mivel kiszoptam a felviből most az van ,hogy otthon vagyok és javat tanulok.


Nem tudom mi legyen hosszú távon.

2014. szept. 12. 21:17
 10/15 P.O.C. ***** válasza:
100%

Menj másik egyetemre költségtérítésesre. Úgy biztos felvesznek mert kell nekik a dohány.

Vagy tanulj és jövőre próbáld meg megint.

2014. szept. 12. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!