Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Ti, hogy kezdtetek el programo...

Ti, hogy kezdtetek el programozni? Mi motivált?

Figyelt kérdés

2014. okt. 6. 11:23
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
86%
Az, hogy érdekelt. Nem éreztem nyűgnek, nem kellett motiváció. Ma már annál inkább szükségem van rá.
2014. okt. 6. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
93%
Az, hogy azt mondta a fonok, hogy eztkell csinalni, es ha nem, akkor nincs fizetes :)
2014. okt. 6. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 Tengor ***** válasza:
77%

Érdekelt a PC és annak működése, irányítása, vonzott a programozás. Nagy dolognak tűnt, hogy meg tudtam írni egy programot, ami kiírta a képernyőre, hogy "Helló világ" aztán kis módosítással ezt megcsinálta 10-szer is...

[link] ezzel kezdtem.

2014. okt. 6. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 Ozmium42 ***** válasza:
64%
Egy ismerősöm írt nekem eleinte egyszerűbb szkripteket. Ha kellett valami, vagy módosítani kellett rajta, neki kellett szólnom, és azon túl, hogy felfedeztem, milyen jó lehetőségek vannak ebben, zavart is, hogy mástól függök, szívességet tesznek nekem. Ezért indultam el az önállósodás útján. Aztán megtetszett, rákaptam, és egy év alatt sokat fejlődtem, sok mindent megvalósítottam.
2014. okt. 6. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
59%
Az első konzolom óta játékokat akartam csinálni, aztán amikor megtudtam, hogy programozni kell őket, akkor elkezdtem programozni. A motiváció az volt, hogy mindig szerettem játszani, és mindig szerettem volna, ha mások jól szórakoznak azzal amit összerakok.
2014. okt. 6. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 Tengor ***** válasza:
#5, ha nem titok: végül elérted a célt? Csináltál "igazi" saját játékot?
2014. okt. 6. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
59%
Eleinte weboldalakat készítettem CMS-el,azokat megtanultam Joomla,WP. Majd ha már web akkor PHP,MySQL aztán jött a C# megszerettem jobban a programozást,és így szenvedélyé vált.
2014. okt. 6. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem volt akkor még Amigán aknakereső... Muszáj volt írnom egyet magamnak. :-)
2014. okt. 6. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 tabaki ***** válasza:
100%
Én sosem tudtam komolyabban programozni, valószínű, hogy ezután sem fogok sokra jutni benne. Ennek ellenére imádom, mert egy diadalmenet az egész. Ahogy apránként egyre több és több problémát oldok meg, folyamatos sikerélmény. És, más fejtörőktől eltérően, még számomra hasznos dolgokat is hozok létre vele.
2014. okt. 7. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 Cs.Kali válasza:
100%

1. Bátyám matekinfó osztályban járta ki a középsulit, mivel az volt a legnívósabb szak a városban annak idején, így logikus volt, hogy én is oda megyek. Míg ő nem folytatta ezt a vonalat, én infóegyetemre mentem.

2. ???

3. PÉNZ, PÉNZ, PÉNZ.


Viccet félretéve, barátnőmet - legutóbbi szülinapján - egy kis Java programmal leptem meg. Komoly kihívások elé állít a programozás, hatalmas sikerélmény és nem kevés profit lehet a jutalmad, ha jól csinálod.

2014. okt. 7. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!