Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Ti, hogy kezdtetek el programo...

Ti, hogy kezdtetek el programozni? Mi motivált?

Figyelt kérdés

2014. okt. 6. 11:23
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
100%
Én pedig egy online billiárdoztam mások ellen de csaltam mert egy olyan progit használtam ami megkönnyíti a célzást,felvettem vele a kapvsolatot és mindig kértem tőle serialt harminc napra.De nem akartam megvenni 100dolcsiért ezért elhatároztam,hogy írok sajátot ezért kezdtem el tanulni majf idővel nagyon megszerettem és a billiárdra meg tettem magosról és már azt a progi sem kelett.Most unityzek.C++ kezdtem de már sokat felejtettem belőle mert c# zek már egy ideje de a nyelvet nem ismerem eléggé még jó sok nyelvi elemmel van ellátva tovább tart megtanulni mint a c++ t.
2014. okt. 7. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim válasza:
Matekból voltam jó és valahogy adta magát. Én Némi C64 Basic után 286-oson Turbo Pascal-ban kezdtem el kódolni, vettem egy könyvet és élveztem hogy létrehozok valamit. Pl. írtam egy pasziánsz keretrenszert, amihez szöveges fájlban lehetett játékokat definiálni (szabályokat leírni), és irtóra élveztem ahogy egyre több játékot le lehetett vele írni, bár soha nem játszottam vele. :-) Amire még emlékszem, egy progi amivel bandzsítós módon 3D hatású képeket lehetett generálni (ami hangyák háborújának tűnik amíg nem bandzsítasz a megfelelő mértékben), kifilóztam hogy kell ilyet csinálni, és megírtam. Meg volt egy játék amit "lemásoltam", bár elég amatőr volt a megjelenítés. Azt hiszem az alkotásvágy motivált, szerettem bütykölni.
2014. okt. 10. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!