Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Kiberbűnözők hackerek menyire...

Kiberbűnözők hackerek menyire könyen férnek hozzá a világhálón keresztül egy hétköznapi személy számítógépéhez?

Figyelt kérdés
2014. okt. 9. 01:14
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Senkit nem érdekel a géped. Nem éri meg a vesződést.
2014. okt. 9. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
nem a kérdésre adtál választ engem csak érdekel hogy ma egy hacker milyen könyedén tud ijesmit meg tenni? h menyire vagyunk biztonságban stb.
2014. okt. 9. 01:54
 3/17 A kérdező kommentje:
meg persze az is hogy ez ellen hogyan lehet védekezni mi az amitől nehezebb a dolga?
2014. okt. 9. 01:55
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

Az ilyen célzott támadások elég nehezek, főleg, hogy valszeg nem futtatsz semmilyen kiszolgálót a gépen stb..

Plusz #1..

2014. okt. 9. 02:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
Könnyen, mert általában gyenge a védelme egy átlag embernek. Elavult szoftverek gyenge biztonsági beállítások, amit akarsz. De fontos tudni, itt nincs érték se nagyon. Általában nincs miért kockáztatni, de gyakorlásnak kezdőknek jó.
2014. okt. 9. 02:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 Tengor ***** válasza:
100%

Ez olyan kérdés, mint ha azt kérdeznéd, hogy milyen könnyű bemenni egy hétköznapi ember lakásába.

Könnyű, az ajtókat be lehet rúgni, kulcsot hagynak a lábtörlő alatt, a postaládában, akárhol, és a használt zárak inkább csak díszek. Ennek ellenére nem jellemző, hogy tömegesen törnék fel a lakásokat, mert nem éri meg.

2014. okt. 9. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
50%

Írj egy emailt az itt látható emailre: [link]

Ez egy Etikus Hackker cég, őt válaszolnak.

2014. okt. 9. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
39%

Manapság mindenre van már program... ...azaz még egy hülye is képes behatolni valahová... :-)


A legtöbb ilyen "behatolós-program" 2 részből áll:


1.: egy kiszolgálóból (server), amit telepíteni kell valamilyen csellel a célgépre... ...ez a csel lehet egy hitelesnek tűnő fiktív e-mail mondjuk valamelyik jól ismert cég nevében... :-) ...ami arra kér, hogy nézd meg a mellékelt dokumentumot, de azt csak úgy tudod, ha telepíted az XY programot, stb... :-)


2.: egy kliensből (client), amivel igénybe lehet venni a kiszolgáló lehetőségeit... :-)


...én egy Teleházban használtam egy ilyen elven működő saját készítésű programomat... :-) ...azok ellen használtam, akik többszöri figyelmeztetés után sem voltak hajlandók azt tenni, amit mondtam... :-) ...pl. véletlenül elindítottam egy programot, vagy újraindítottam a gépet, vagy csak üzenetet küldtem... :-)


...és úgy tudsz ezek ellen védekezni, hogy:


1.: eladod a számítógéped... :-)


2.: kihúzod az UTP kábelt a gépből... :-)


3.: vagy nem telepítesz bizonytalan forrásból származó programokat!

2014. okt. 9. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Könnyen. Az átlagembert a nagy számok törvénye védi meg, kevesebb a valószínűsége hogy 10 000 000 felhasználóból téged spéciznek ki, mint annak, hogy egy biztonságilag jól felszerelt a figyelem középpontjában lévő céget megtámadnak.
2014. okt. 9. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
73%

És mit találnánk ? nyanvatt 100 000 ft os adósságot a bankodnál ??

meg hogy késik a fizetésed ?


meg este mire rejszolsz

2014. okt. 10. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!