Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Mi az a HTML szerkesztő?

Mi az a HTML szerkesztő?

Figyelt kérdés
Lehetőleg közérthető, alapfokú leirásr kér egy olyan kezdő, mint amilyen Te is voltál - anno - , de mára már a szakértője vagy. De tényleg, egyszerünen fogalmazz, és ha lehet, pédákat is linkelj.Köszi.
2010. jan. 25. 19:25
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:

Egy szerkesztő amivel HTML alapú honlapot lehet szerkeszteni így-úgy.


Jól tudom-e?

2010. jan. 25. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:

Ezt most tőlem kérdezed?????

Nagyon szépen kérlek, sziveskedj mégegyszer elolvasni a kérdést!!!!!!!

2010. jan. 25. 19:34
 3/18 anonim ***** válasza:

A HTML az weboldal forráskódja.

A HTML szerkesztővel tudsz weboldalakat csinálni.

Legegyszerübb HTML szerkesztő a jegyzettömb, forráskódot írsz.


Legbonyolultabb és Grafikus felületű az Adobe Dreamweawer.

ami nem ingyenes.


De tedd fel a kérdést érthetőbben, mert arra, hogy mi az a HTML szerkesztő erre csakígy lehet válaszolni.

2010. jan. 25. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
A HTML szerkesztővel lehet HTML-t szerkeszteni. Papapapamm.
2010. jan. 25. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:

Ha a kérdésemnél lehagyom a "szerkesztő"-t, igy érthetőbb?

Valójában miből lehet ráismerni, hogy az "HTML"?

Most teljesen függetlenül attól, hogy mire és hogyan lehet használni.

Én elhiszem, hogy aki még a gyökerét is ismeri, annak nehéz visszamenni a "csemetekertbe", és onnan elindulni annak létrehozásához.Ha még igy sem világos a kérdező szándéka ennek a "csodabogárnak" a megismeréséhez, tovább töröm a fejem, miként próbáljam még világosabban megkérdezni: Valójában mi is az a HTML?

2010. jan. 25. 20:47
 6/18 anonim ***** válasza:
2010. jan. 25. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:

HTML= Hiper Text Markup Language

Egy weblap "leírónyelve"

Onnan ismered fel az ilyen fájlokat, hogy a kiterjesztése .htm vagy .html viszont .PHP .ASP is tartalmaz html kódokat.

Ha az előttem linkelő wikipediából sem sikerült választ kapnod akkor nem tudom már hogyan lehetne ezt elmagyarázni.

Valamilyen ismeretanyagod biztos van róla, mert ha nem lenne akkor eleve meg sem kérdeznéd, hogy mégis mi ez.

Csak ha hallottad vagy olvastad valahol.


Pl amikor számomra ismeretlen dologgal szembesülök és kell hozzá megoldás, vagy csupán érdekel mi is az mire való, mire lehet használni akkor igyekszek utánanézni.


Ha te is így értesültél a html ről és érdekel mi az akkor a wikipedia leírja (bár nem olvastam el, hogy milyen részletekre tér ki és milyen szakszerü megfogalmazásban írja le).

2010. jan. 25. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:

Ha leülsz a géped elé és elhatározod, hogy most pedig

HTML-t csinálsz, abban fejezed ki magad, olyanná formázod a produktumodat, a megjelenitését ebben a módban készited el, satöbbi, mit csinálsz, hogyan kezdel hozzá, milyen "alapanyagot" választol.Egy nagyon egyszerű példán keresztúl hogyan mutatnád be a kezdeti lépéseket.Nem sorolom tovább.Te bizonyára érted azt, amit én nem.

Tegyük fel, hogy én vagyok az egyetlen, aki nem ismeri, hogy mit takar ez a négy betű, akkor hagyd a csudába.De ha többen is kiváncsiak eme "lényre", akkor velük együtt talán én is megértem azt, amit Te oly profi módon már tudsz kezelni.

Megvallom őszintén, beleolvastam a "Wikipediába, de tele van szakszavakkal, és máris ott vagyok, ahol a "mádi" honpolgár.

Lehet, hogy azt gondolod, nahát ekkora hűlyével sem találkoztam, ugyanis mit lehet ezen nem érteni: a hülyét nem vállalom, de a kezdő mivoltomat nem tagadom.

Nem volt gyerekszobám, ahol ezt meg lehetett volna tanulni.Ezért fordulok Hozzád!!!

2010. jan. 25. 23:14
 9/18 anonim ***** válasza:
Irány a könyvtár, szakirodalom részleg és html-lel foglalkozó könyveket kell kivenni. Vannak nagyon egyszerűen fogalmazó könyvek is, pl a Computerbooks könyvei. Így senki nem fog 500 oldalas magyarázatokat írni, így a legegyszerűbb/hatékonyabb.
2010. jan. 26. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

Ajánlok neked oktatóvideót (hallod, látod mi miről szól és mi mit csinál). Bence nagyon jól elmagyaráz mindent:

Ami neked kell az ez: [link]

jelenleg 2000 forint ennyit megér, hogy elsajátítsd a HTML-t

Elég szájbarágósan elmagyarázza a dolgokat (6 óra videóanyag).


Ha nek kezdek egy üres html oldalnak akkor legelőször


<html>

<head>

<title> oldal feljéc címe </title>

</head>


<body>

Ide írom aztán az összes többi tartalmat, formázást, utasítást.

</body>

</html>

2010. jan. 26. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!