Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Milyen irányzatban ajánlatos...

Milyen irányzatban ajánlatos majd elhelyezkednem?

Figyelt kérdés

Idén kezdtem gimit, 1. év nyelvi előkészítő angolból és az informatika is emelt szintű az 1. évben.

Pont ezért jöttem ebbe a suliba, mert olyan munkát szeretnék, ahol inkább a számítógépes szoftverekkel kell foglalkozni.

A nyelv pedig megint elengedhetetlen ma már, angolból kellene a felsőfok, németből pedig a középfok.


Még messze van, de nem tudom, hogy ez után hova.


Munkának nem is tudom, programozó vagy rendszergazda vagy stb.


Milyenek vannak még?


Legjobban úgy szeretném, hogy programokat is készíteni, meg bekerülni egy céghez, akik gyártják/kiadják a szoftvereket/játékokat


Készíteni őket, meg ilyenek érdekelnek legjobban.


Tudom, hogy ez nehéz, meg lehet hogy 1% esély van rá, de akkor is, amit akarunk, azért küzdünk, ha nem sikerül, legalább megpróbáljuk.


Ezért szeretnék most tanácsokat, akár ahoz is, hogy mihez tartsam magamat a következő 5 évben.



2014. okt. 31. 01:22
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Ha programokat akarsz készíteni, akkor programozónak (és ahány néven azt az iparban nevezik) kell lenned. Azaz programozó matematikus, vagy mérnök informatikus. A legjobb, hogy ha otthon elkezdesz programozgatni, mondjuk C-ben, C++-ban, vagy éppen Java-ban, C#-ban. (A C-vel megtanulod a programozás alapjait, a C++-szal az objektum-orientáltságot, a C#-pal ill. Java-val pedig a gyakorlatban használható technológiákat).


E mellett matek, matek, matek! Emelt szinten! Bolyai sorozatot megveszed, és bevágod, hogy legkésőbb érettségi vizsgádig tökéletesen tudj integrálni, deriválni, valósban, és komplexben, valamint mátrixot és vektorfüggvényeket számolni. Akkor egyetemen nem less bajod a matekkal, és egyetemistaként tudsz foglalkozni a szakmai kapcsolatok építésével, nyári vagy fé. közi munkával.

2014. okt. 31. 02:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Számítástechnikával rengeteg irányba elmehetsz, szóval először is azt próbáld meg eldönteni, hogy szeretnél gépekkel,hálózatokkal foglalkozni, vagy a tisztább programozás érdekel, nagyjából ilyesmi szintek vannak:


rendszergazda/hálózatépítő/...

-Scriptel, de igazából ideje nagy részében már meglévő programokkal dolgozik.

Hardverközeli, programozható gépek

-Alacsony nyelven írni programokat, amik sokszor való életbeli eredménnyel járnak(ipari robotok, háztartási gépek, talán járművekben is ilyenek vannak még)

Biztonsági szakértő(ez áll a legközelebb a hackerekhez)

-Sokat töltesz a kliensed informatikai rendszerével, de a legtöbb ilyen szolgáltatást nyújtó cég nem csak ezt a szolgáltatást nyújta, hanem teljeskörű teszteket végeznek(el lehet-e lopni aktákat, van-e valami rés ahol bejuthatnak az épületbe, ilyesmi)

Programozó

Egymillió irány, ahogyan a többiben is, de a munkád kódolással telik.

Algoritmizáló/kutató

-Bonyolult matek, cserébe tisztán teóriával foglalkozhatsz, mint az MI, navigáció, Képfeldolgozás, ilyesmi


Ha lennének kérdéseid nyugodtan tedd fel itt, bár még egyetemista vagyok ha tudok segítek.


(természetesen nem fedtem le minden IT munkát, nagyjából szétszedtem amennyire 15 percből telik)

2014. okt. 31. 02:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Azért az integrálásig nem kell eljutni, én azt mondanám azokat azért rendesen leadják, a lényeg hogy nagyon menjenek az azonosságok, hogy tudj szebb alakra hozni, deriválásig simán elmehetsz, és a valószínűségszámítást is érdemes megnyomni.
2014. okt. 31. 02:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a részletes válaszokat!

Ez sokat segített, legalább van mi alapján elindulnom.

2014. okt. 31. 16:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!