Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » C#-ban lehetséges hogy egy...

C#-ban lehetséges hogy egy string szöveg adott indexű elemét kicseréljek egy általam megadott másik karakterre?

Figyelt kérdés

mintha valami ilyesmit akarnék megvalósítani:


string s = "abcdufg";

s[4] = 'e' ;


csak nyilván ezt ilyen formában nem engedi.

A replace függvény pedig nekem nem jó, mert az minden elemet lecserél a stringben. Nekem olyan kéne amely a karakter indexe alapján dönti el hogy azt az egyetlen elemet lecseréli-e. Azt is meg tudom csinálni hogy csinálok egy új stringet amibe átírom az előzőt, de úgy hogy az adott indexű elem itt már kicserélve legyen. Ez viszont nagyon rontja a futási időt.


2014. okt. 31. 23:30
 1/4 uno20001 ***** válasza:

"csak nyilván ezt ilyen formában nem engedi."

De. Mielőtt kiírod, hogy ezt nem engedi, inkább próbáld ki!

2014. okt. 31. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 uno20001 ***** válasza:

Na most nagyon égek, C++-nak néztem valamiért. :-)


[link]

2014. okt. 31. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

A C#-ban a String nem módosítható, mindenképpen újat kell létrehoznod, vagy írsz egy módosítható String-et, vagy karakter tömbön dolgozol.


"Ez viszont nagyon rontja a futási időt."

Magyaráz el légyszíves, hogy mire optimalizálsz és miért? Én azt mondom, hogy a példádnál tökmindegy. Hányszor fut le ez a része a programnak?

2014. nov. 1. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
több százezerszer, vagy milliószor. Ez nem egy példa, önszorgalomból csinálok valamit mert érdekel.Egyébként egy fájltitkosító program.
2014. nov. 1. 11:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!