Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Autohotkey-ben a hosszú í...

Autohotkey-ben a hosszú í miért nem bindelhető?

Figyelt kérdés

Azt szeretném elérni, hogy kicsréljem a hosszú í-t egy másik gombra. Az oka pedig, hogy fps játékokban az szokott lenni nekem a gugolás, viszint egyes progikban pl skyrim, vagy chivalry nem ismeri fel és nekem kínlódás a control-t, vagy c-t nyomogatni.

Próbáltam autohotkey-el, de nem működik. Minden más gombbal megy, csak azzal ami kéne nem. Más programötlet használatára is nyitott vagyok.

Válaszokat előre is köszönöm.



2014. nov. 10. 18:08
 1/7 anonim ***** válasza:
Ne autohotkeyben állítasd át hanem magában a játékban. Ember.
2014. nov. 11. 05:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Először olvasd el rendesen. Ember.

Néhány játékban nem lehet használni a hosszú í-t. Tudod, ami a bal shift mellett van. Ilyen pl a skyrim, vagy a chivalry. Hiába nyomod meg a gombkiosztásnál, nem fog odaírni semmit. Próbáltam a configban beállítani, akkor már kírta az í-t, viszont továbbra se reagált a játékban rá. Ezért akartam valami makrót csinálni rá, hogy mondjuk ha lenyomom az í-t akkor controlként értelmezze. Remélem így már érthetőbb.

2014. nov. 11. 12:15
 3/7 A kérdező kommentje:
Megoldottam.
2014. nov. 16. 18:45
 4/7 anonim ***** válasza:

Én most hirtelen kipróbáltam.

Kis újjal nyomod? Nekem majdnem összeakadt a gyűrűs ujjammal, és be görcsölt. ÁÁ XD

Gratulálok hogy te nyomva tudod tartani. :D


(Csak kíváncsiságból, hogyan oldottad meg?)

2014. nov. 26. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Ez valószínűleg kéz függő is lehet. Ha például neked medve mancsod, van akkor a control jobban feküdhet :)

Nekem pont rajta van az í-n a kisujjam és a controlnál érzem úgy, mintha le akarna szakadni. Még soha nem kaptam idegbajt videójátéktól, de ebben az esetben sikerült.


A problematika forrása pedig, hogy egyes progik, mint pl az autohotkey nem ismernek fel egyes karaktereket, így először fel kell kutatni a karakter helyét (vagy valami ilyesmi).

Ehhez pedig kell egy script amiben csak ez van:


#InstallKeybdHook


Ezt futtatod, aztán megnyomod a keresett billentyűt, majd jobb klikk rá a tálcán, Open / View / Key history and script info

Ott pedig a VK oszlopot kell lesni. Az í esetében ez E2 jelzésű lesz, amit majd VKE2-ként kell hasznosítani. Utánna csak egy sima remap scriptet kell írni, ami nálam így néz ki:


#IfWinActive ahk_class akármi

VKE2::-

#IfWinActive


Nem volt egyszerű kiderítenem, hogy mi is a nagy titok, szóval használd belátással az átadott tudást.

2014. nov. 28. 16:14
 6/7 anonim ***** válasza:

Kicsit késve, de kösz az infót.

Bölcsességedet tovább viszem a következő generációra. :D

2014. dec. 24. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Ámen :D
2015. jan. 6. 00:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!