Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » C++ tudnátok információt adni?

C++ tudnátok információt adni?

Figyelt kérdés

Nos , kezdő vagyok ilyen programozási területen. ( 16 éves vagyok ). Életembe eddig csak is a PAWN scriptet tanultam meg magamtól , azt is játék miatt, és érdekelt is.


Sokat olvastam C# és C++ különbsége között ,és C++ szeretném elkezdni.

Tudnátok egy könyvet(.pdf) fájlt küldeni vagy akár videót vagy bármit ahol megtudom tanulni az alapokat , pár részben?


Lenne viszont egy kérdésem..

C , C#, C++ , az háromféle külön nyelv ugye?(biztonság kedvéért)



2014. nov. 20. 22:51
 1/3 A kérdező kommentje:
És még egy kérésem lenne , méghozzá tudnátok mondani egy programot ahol elkezdhetem a C++ és későbbiekben is tudom használni?:)
2014. nov. 20. 22:52
 2/3 anonim ***** válasza:

Google: c++ tutorial (ha megy az angol). Az első 3-5 linket érdemes párhuzamosan forgatni.


Emellett természetesen ott a C++ biblia (Bjarne Stroustrup: A C++ programozási nyelv / The C++ programming language)...


A C C# C++ az háromféle külön nyelv. A C# teljesen eltér, a C C++ között nagy az átfedés (utóbbi előbbiből alakult ki).


"És még egy kérésem lenne , méghozzá tudnátok mondani egy programot ahol elkezdhetem a C++ és későbbiekben is tudom használni?:)"


Ezt viszont nem tudom értelmezni. Fordítóra gondolsz? Code::Blocks (ennél figyelj oda, hogy nagyobb méretű, 'mingw' szót tartalmazó verziót töltsd le), Visual Studio Express, Netbeans


Mindhárom ingyenes és teljesen jól használható, utóbbi kettőt javasolnám inkább. Visual Studioból pedig teljesen felesleges "megvenni" a fizetős verziót, az Express is tökéletes.

2014. nov. 20. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

> későbbiekben is tudom használni?


Ez igazából attól függ mire akarod majd használni a tudásodat.

De, az előzőhöz csatlakozva én is a Visual Studio-t ajánlanám én is, azzal nem lőhetsz mellé. Igaz jó sok helyet foglal, de remekül működik és hatékony, nem beszélve arról, hogy a legjobb debuggere is a VS-nek van. Ha tényleg ez lesz a szakmád, akkor biztos, hogy később is fogsz találkozni vele.


> C , C#, C++ , az háromféle külön nyelv ugye?(biztonság kedvéért)


Igen. Továbbá a C# egy teljesen más szemlélet és technológia. A dotNet keretrendszer nyelve ami egy menedzselt VM környezet.


> Tudnátok egy könyvet(.pdf) fájlt küldeni vagy akár videót vagy bármit ahol megtudom tanulni az alapokat , pár részben?


A C++ bibliával még ráérsz ha már kicsit ráéreztél a nyelvre. A videókat felejtsd el, ez nem szerkesztés. A Blender-hez vannak jó videók, meg a PS-hez, programozáshoz nem jó a videó nézegetés. Na jó talán egyetlen haszna van, hogy nem tudod kimásolni a forrást és neked kell bepötyögni.


Addig is kezdésnek a következő oldalak elég jó bevezetőket rejtenek:

[link]

[link]

[link]


Ezeken pár nap alatt túl is vagy, és mivel mind a három egy gyorstalpaló, szinte ugyan arról szól, pont annyira ismétel amennyire kell neked.


Ha ez megvan és tetszik a dolog, akkor jöhetnek a nagy könyvek (például Bjarne Stroustrup bibliája)


Sok sikert!

2014. nov. 21. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!