Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Hogy érdemes megtanulni...

Hogy érdemes megtanulni programozni?

Figyelt kérdés

Gondoltam, hogy legalább minimális szinten megtanuljak Java nyelvet, ugyanis kisebb játékokat szeretnék csinálni.

Hogy érdemes elkezdeni?

Én körülbelül így tervezem:

1. Minimális szintű programozás elsajátítása.

2. Ezek után még csak kódokat írok, hogy teszteljem, hogy minél kevesebb hibám legyen.

3. Valamilyen kisebb játékot létrehozni. (Például memóriajáték, később már sakk.).

Segítséget kérnék, hogy Ti hogy csinálnátok!


2014. nov. 24. 20:29
 1/5 Tengor ***** válasza:
Nagyjából ez lehet a jó sorrend. Alap vezérlési szerkezetek, alap adatmodellek, majd OOP, aztán a Java beépített szerkezetei, azok működése. Keríts olyan tananyagot, ami ezeket valamilyen rendszer szerint taglalja!
2014. nov. 24. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ha új dolgot tanulsz, egyből próbáld ki, írj sok kódot, lásd működés közben és értsd, hogy miért úgy működik, ahogy. Ehhez persze az kell, hogy jó sorrendben haladj, tehát nem szabad átugrani az unalmas alapokat sem.
2014. nov. 25. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nekem egy adatstruktúrák és algoritmusok elméleti óra után egy gyakorlatias oktatás segített, ahol első sorban egy coding guidelines elsajátítása volt, ami miatt könnyebben és átláthatóbban tudtam programozni. Az olvasható programkód mai napig nagyon alulbecsült, bár egyre többen törekednek erre.
2014. nov. 25. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

A többiek tulajdonképpen megadták a választ. Kiegészítésként vetném ide:

[link]

2014. nov. 25. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Én úgy szoktam, hogy először elméletben ismerkedek a nyelvvel, utána gyakorlatban is begyakorlom az alapokat. Ma a technológiákhoz már kevésbé készülök előre.
2014. nov. 25. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!