Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Hogyan álljak neki a C++...

Hogyan álljak neki a C++ tanulásának?

Figyelt kérdés

Középiskolai diák vagyok,járok külön programozói órákra, csak annyi a baj hogy ott lazarussal dolgozunk, a későbbiekben pedig a c++ kap nagyobb hangsúlyt( programozónak szeretnék továbbtanulni).


Önszorgalom útján szeretném elsajátítani a c++ alapjait,és haladni addig vele amíg az időm hagyja az érettségiig.


Körbenéztem ,rengeteg szakirodalom található szerte az interneten,de ismeretlen vagyok ezekben a körökben,nem tudom mely oktatókönyv lenne megfelelő.


Esetleg ha valaki ezt az utat végigjárta, vagy tud megbízható szakirodalmat,amit kezdőként is megérthet az ember,akkor nagyon örülnék ha leírná észrevételeit , javaslatait, rengeteget segítene vele. :)


Köszönöm szépen :)



2014. dec. 8. 22:42
 1/2 anonim ***** válasza:

Google: c++ tutorial (ha megy az angol). Az első 3-5 linket érdemes párhuzamosan forgatni.


Emellett természetesen ott a C++ biblia (Bjarne Stroustrup: A C++ programozási nyelv / The C++ programming language)


Fordító/IDE: Code::Blocks (ennél figyelj oda, hogy nagyobb méretű, 'mingw' szót tartalmazó verziót töltsd le), Visual Studio Express, Netbeans


Mindhárom ingyenes és teljesen jól használható, utóbbi kettőt javasolnám inkább. Visual Studioból pedig teljesen felesleges "megvenni" a fizetős verziót, az Express is tökéletes.

2014. dec. 9. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:

Ha jársz programozni akkor kérd meg h C++ nyelvet tanulj. :D

De most komolyan:

Én ajánlom a www.learncpp.com-t nagyon hasznos volt nekem. Az alapokat gyakorold be stb... ha már jónak érzed magad akkor kérj a tanárodtól nehezebb feladatokat :)

És szerintem amikor már itt tartasz kezd el használni a visual Studio-t nagyon jó! Nem enged olyan apró de mégis hatalmas hibákat írni amit a Code::Block enged.

Sok szerencsét a tanuláshoz!

Egy 16 éves aki már viszonylag sokat programozott a nyelven(egy átlagos diáknál aki pl fakton) :)

2014. dec. 9. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!