Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Hogy a legcélszerűbb programoz...

Hogy a legcélszerűbb programozni tanulni?

Figyelt kérdés

Milyen keretek között, képzések, önoktatás, (online)kuzusok?

bsc-zni nem akarok infóból mi a legjobb alternatíva?

eladható tudást szertnék idővel, "adatbázisközeli" nyelvekkel



2015. jan. 6. 21:13
 1/9 anonim ***** válasza:

Ez mind attól függ, milyen szinten akarsz megtanulni programozni.

El lehet lenni a saját kútfővel némi internetes kiegészítéssel, de az annyit is ér.

Az első szint az általános iskolában tanult programozás, a következő a középiskolában tanult programozás, de az nem sokkal több.

Onnantól bármelyik felsőoktatási intézményben többre tanítanak, még BSC-n is.

És ezek a dolgok mind azért fontosak, hogy kialakuljon benned a programozói gondolkodás. Értelemszerűen a legjobb programozói gondolkodást az ELTE programtervezői matematikus karán tanítják Magyarországon, de ha sima infót tanulsz bármelyik egyetemen/főiskolán, simán megbuksz a gyakorlaton, ha a félév végére nincs semmi. Otthon, egyedül csak akkor leszel jó programozó, ha zseni vagy, és mivel itt kérdezősködsz, máris kiderült, hogy nem. És most lehet mondani, hogy de az vagy, akkor azt mondom, hogy töltsd ki ezt: [link] és küldd nekem tovább az e-mailt, amit kaptál!

2015. jan. 7. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Egyetemig nem láttam programkódot, de sajnos már így is túlfutó vagyok más képzésen és nem szeretnék még egy bsc-t elkezdni (pláne nem az eltén) ezért nem szeretném egyetemi keretek között tanulni a programozást.


[link]


Sosem az eszemmel volt baj, hanem a szorgalommal és kitartással (azért kérdezgetek itt mert lusta vagyok) és tisztában vagyok vele, hogy az otthoni tanulásban ez nagyon nagy hátrány lenne.

2015. jan. 7. 03:20
 3/9 anonim ***** válasza:

Azért a tizenévesekre, és maximálisan kb. 125-ös IQ-ra kalibrált netes teszteredménnyel kicsit túlzásnak tartom villogni. ;-) (Igen, ennél a tesztnél kb. ez a mérhető maximum. Egy valódi Mensa-IQ-teszt hitelesebb képet mutatna.)


De a kérdésre válaszolva: sajnos nincs szerencséd, ugyanis pont, hogy rengeteg önszorgalommal és gyakorlással érhetnéd el a kitűzött célt. Mondjuk tanár nélkül hatványozottan nehezebb lesz, elvégre a tanár az, aki el tud magyarázni valamit, ha nem értesz, meg tudja értetni veled, hogy mi miért és hogyan történik, és ő az, akihez fordulhatsz, ha kérdésed van. Esetleg érdemes lenne egy OKJ-s programozó tanfolyamra beiratkoznod. Tudom, hogy milyen híre van az OKJ-s tanfdolyamoknak, de elhiheted, javarészt nem a tanerők alkalmatlansága miatt, hanem mert boldog-boldogtalan oda jelentkezik, csak és ha szigorúan csak az elvárásoknak megfelelő emberek vizsgázhatnának le, akkor a jelentkezők 90%-a kiszóródna.

Viszont ha használható tudást akarsz, akkor elengedhetetlen, hogy rengeteget gyakorolj. Ez egy olyan szakma, aminek az elsajátításához rengeteg türelem, szorgalom és gyakorlás szükségeltetik. Főleg ha eladható tudásra hajtasz. (Már csak ezért is jól jönne valamilyen papír, ha más nem, egy OKJ, a semminél az is több. Ha nem tudsz semmi végzettséget felmutatni, a legtöbben nem fognak komolyan venni.)

2015. jan. 7. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Még ha szerzel is tudást kell valami papír amivel el tudsz helyezkedni.


A képlet: Tudás + papír = állás


A kettő között nem feltétlenül van kapcsolat, neked kell gondoskodni mindkettőről.

2015. jan. 7. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Rendben.


Az alapproblémám nekem is az,hogy erről kell egy papír és valamilyen alap, amire aztán el lehet kezdeni építeni továbbképzésekkel, ilyen-olyan speciális kurzusokkal, hogy min. szinten tartsam a szaktudást. Az OKJ-vel sem lenne problémám és szerintem jól kiegészítené a jelenlegi tanulmányaimat.


De sajnos már nem vagyok képben mióta az OKJ-t is összebuherálták valami torz "értsünk mindenhez egy kicsit de semmihez sem igazán" rendszerré. Ugyanaz lett az értelme mint a bsc-nek (semmi) és szintén 3 évig tart....

2015. jan. 7. 13:16
 6/9 anonim ***** válasza:
Attól még, hogy nem kezdenél el egy Bsc-t, még felveheted a Script nyelvek (szkript nyelvek) nevű tárgyat. De választhatod a Programozási nyelveket is, ez már egy nehezebb, több féléves tárgy, amiben Javát vagy Adát tanítanak.
2015. jan. 7. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
49%

Papír nem kell sehova amúgy. Ha tudsz programozni, felvesznek, ha már úgyis lesz papírod máshonnan. Ha nem tudsz programozni, az úgyis hamar kiderül.

A baj az, hogy nekem az alapozás nagyon régen volt, még 20 éve az általánosban, és ott Pascallal kezdtünk, ami visszagondolva egy rémálom, de én afféle szakbarbár vagyok, tudok ebben-abban scriptelni, de például az objektum-orientált programozás nem megy, mert sosem volt szükségem rá.

Azt tudom mondani, hogy nézz ki egy szimpatikus nyelvet, tölts le egy "... programozás 24 óra alatt" könyvet, tölts le egy interpretert, és kezdd el. Én így tanultam meg PHP-ül és Pythonul addig a szintig, amíg szükség volt rá.

2015. jan. 7. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Az a baj veled, hogy mindenben csak a kifogást keresed. Lepontozhatsz nyugodtan, amiért az igazságot megírom, de lerí rólad, hogy mindenben azt nézed, hogy mit kifogásolhatnál benne. Az egyik elvből nem jó, a másik mert sok ideig tart, meg mert rosszat gondolsz róla. Magadtól nem megy, mert lusta vagy... akkor ne tanulj meg programozni. Mert szemmel láthatóan te nem AKARSZ megtanulni. Ha valóban akarnál, akkor nem mindenhol a kifogásokat keresnéd.

Nekem az az érzésem, hogy te nem is akarod igazán megtanulni. Szeretnéd, ha tudnád, szertetnél érteni hozzá olyan szinten, hogy abból profitálhass, de magától a tanulástól igyekszel távol tartani magad.

2015. jan. 8. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Ez így igaz és mindezek felett sohasem tanultam meg tanulni sem. Egyetemig nem volt kihívás, amivel meg itt szembesültem az új ezért döcögve megy és nincs hozzá kellő fegyelmem és önuralmam, hogy hosszabb ideig koncentráljak. De még mindig ez áll a legközelebb ahhoz, amilyen szakmát szerezni fogok a jelenlegi tanulmányaimmal és sokkal eladhatóbbá tenné mindezt...

Jó kérdés lenne az is, hogy ezen hogyan változtassak, de nem ez volt... :)

2015. jan. 8. 12:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!