Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Lehetséges google translate...

Lehetséges google translate alkalmazást készíteni?

Figyelt kérdés
ami egy listában szereplő szavakat elküldi a szervernek a program meg fogadja a respons-t? a lefordított szavakat és a listába kiiratja? ha igen hogyan? azt tudom hogy amikor a szót beírom az ajaxal küldi el a szervernek az meg vissza de hogyan lehetne ezt egy alkalmazással megoldani úgy hogy az összes szót lefordítassa?
2015. jan. 9. 11:51
 1/10 anonim ***** válasza:
61%

(A) megoldás:

Letöltöd a lapot erről az URL-ről:

[link]

- látod, benne van a forrásnyelv (en)

- a cél nyelv (hu)

- és a fordítandó szó (apple)


A HTML kódból meg kibányászod az eredményt.


(B) Rákeresel a "Google Translate API"-ra.


Megjegyzés: ne lepődj meg, ha sok egymást követő letöltés után a Google tiltja az IP-d egy időre.

2015. jan. 9. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
nem lehet egyszerűen elküldeni egy kérést a google serverének? mintha böngészőben lenne de mégsem mert egyszerre tölti le az összeset?
2015. jan. 9. 12:11
 3/10 anonim ***** válasza:

De, mindkét általam írt módszer ezt csinálja. Küld egy kérést a Google-nek, az pedig válaszol. (A) esetében egy HTML lappal, (B) esetében valószínűleg egy JSON-el, amit ha az API-t használod valószínűleg kényelmesen tudsz kezelni.


(A) esetben kibányászhatod az AJAX kéréshez használt URL-t (Chrome, Network fül), és azt is használhatod, valószínűleg azon az URL-en JSON jön.

2015. jan. 9. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
azt próbáltam keresni azt az ajax-ot amikor megnyomom a fordítás gombot de nem találtam. rengeteg script tag van abban a a kódban mellesleg ha már itt tartunk te nemtudod mik azok? amikor semmi más funkciója nincs az oldalnak csak a fordítás.
2015. jan. 9. 12:27
 5/10 A kérdező kommentje:
már megtaláltam csak szerintem az url-t ahova küldi azt generálja mindig igy ezzel sokat nem érek
2015. jan. 9. 12:50
 6/10 anonim ***** válasza:
50%

Nem tudom mi bajod van azzal az URL-el, gyönyörű szép.


[link]


sl=en - source language - forrás nyelv angol

tl=hu - target language - cél nyelv magyar

q=apple - a kérdezett szó


A többi paramétert meg nyugodtan próbáld ki, mennyire szükséges, vagy mennyire befolyásolja az eredményt.


De ha ez nem tetszik, még mindig ott van az én 2 felvetésem...

2015. jan. 9. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
ja csak a többi paraméter kb 200karakterből áll
2015. jan. 9. 14:50
 8/10 anonim ***** válasza:
És az miért baj? 2 queryt futtattam, ugyanaz volt a többi paraméter. Nyugodtan ki lehet próbálni copy-paste-elni őket.
2015. jan. 9. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 ejbenjaro ***** válasza:
50%
Használhatod a hivatalos Google translate API-t: [link]
2015. jan. 9. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

#1 vagyok


A sunyi pirospacsizótól várom az indoklást: (1) miért nem jó amit írtam, (2) milyen hasznosabb válasszal tud szolgálni a Kérdezőnek?

2015. jan. 9. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!