Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Php, Java, c++ mennyire...

Php, Java, c++ mennyire térnek el a programozási nyelvben?

Figyelt kérdés
Olvastam, hogy a C# hasonlít a java-ra, de a C++ mennyire hasonlít? Ez a három programozási nyelv nagyon érdekel. Egyetemen tanítottak Visual Studio Express-t, de valami komoly nelvet is szeretnék tanulni. Mennyire térnek el egymástól? Nehéz őket megtanulni?

2015. jan. 16. 23:40
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
47%

A szintaktikájuk hasonló.

Milyen szakon tanítanak programozást mindenféle alap nélkül?

2015. jan. 16. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Számvitelt tanulok, és gazdálkodási infót. Megtanítottak alap Visual Studio használatra, de bővebben nem foglalkoztak a komoly taníttással. Viszont engem a fent említett programozási nyelvek nagyon érdekelnek, ezért meg akarom tanulni. Tudsz ajánlani anyagokat? Szerinted a három közül melyikkel kezdjem?
2015. jan. 16. 23:53
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

A Wikipédia szócikkekből látszanak a szintaktikai különbségek, és a működésbeli különbségeket is ki lehet hámozni szerintem.


A nehézség pedig még mindig relatív fogalom. Kezdd el és meglátod, NEKED mennyire nehéz.

2015. jan. 16. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Csak szólok, hogy a Visual Studio (Express) nem nyelv, hanem fejlesztőkörnyezet, egy program. Kb 10 féle nyelven lehet vele programozni, többek között C, C++, C#, F#, VB...
2015. jan. 17. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Wampa akkor ha azt letöltöm a gépemre (most nincs rajta, mert widows csere volt épp ma) akkor azzal egyből tudok c++ tanulni? Nem emlékszek pontosan már, hogy milyen állapotába dolgoztunk (egy éve dolgoztam utoljára vele), de elkezdem tanulmányozgatni akkor :D

Köszi a válszat mindkettőtöknek! :)

2015. jan. 17. 02:27
 6/12 anonim ***** válasza:

Kerítsd elő a füzetedet, valószínűleg ott lesz az első oldalon, hogy milyen nyelv... Ha nincs meg, akkor írjál be pár sor kódot, abból megmondjuk, milyen nyelv.

Nagyon valószínű, hogy te komoly nyelvet tanultál az egyetemen is, csak már elfelejtetted.

2015. jan. 17. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
89%

Kedves gazdasági tanuló. Akkor tisztázzunk 1-2 dolgot és fogalmat.


A fejlesztői környezet olyan programozási eszközök, könyvtárak és beállítások csoportja, melyekkel a szoftverfejlesztés során a felhasznált programozási nyelven vagy nyelveken létrehozott forráskódokat futáskész állapotba lehet hozni és azt tesztelni. Ez jelentheti a fordítást, vagy nem önálló programok futtatási környezetbe helyezését. Mindkét esetben a környezet általában tartalmazza a futtatókörnyezetet is a tesztelés miatt.


Ide tartozik:

Visual Studio, Dev-C++, NetBeans, Android Studio, Notepad++ (bár ez buta és csak szinez)


A programozási nyelv a számítástechnikában használt olyan, az ember által olvasható és értelmezhető utasítások sorozata, amivel közvetlenül, vagy közvetve (például: gépi kódra fordítás után) közölhetjük a számítógéppel egy adott feladat elvégzésének módját.


Ide tartozil:

C, C++, Object-C , PHP, Java, Python


Mindegyik programozási nyelv között van külömbség. Ez megeshet: fordítási mechanizmusban, platformokon avagy felhasználási célbon. Pl.: Prolog az logikai programozás, és nem arra való mint a Java vagy C(++).


- C, C++ egy általános programozási nyelv. Fordítás után, közvetlenül hajtódik végre, ezért gyorsabb, de platform függő emiatt. Párhuzamosítás csak kiegészítő.


- Java is egy általános programozási nyelv, de teljesen más világ. Minden java kód futtatható más platformon, mert a lefordított program nem közvetlenül kerül végrehajtásra, hanem egy "tolmács"-on keresztül. Emiatt lassabb is. Továbbá "nem hasz bál pointert" féle híresztelések, félig igazak. Használ, csak rejtetten. Ezért javasolt a C/C++-al kezdeni, hogy megérsd mi az a pointer memoria címzés. Párhuzamos programozást tud, de csak felváltakozva valósul meg (alapesetként). Pl. Androidon valós párhuzamosságról lehet beszélni.


- PHP egy webprogramozásra szánt program/script nyelv. Inkább a változók létrehozásában ill. típusok definiálásában van a nagy külömbsége + a programozónak nem kell fordítania, hanem azt az PHP engine ill. Apache rendezi.


Ha nem használunk C/C++/Java-ban ablakokat, akkor terminál/console az alapértelmezett kimenet, míg PHP esetén böngésző.


UI.: Ha tényleges párhuzamos programozász szeretnél megvalósítani, azza egy másik nyelv adott: Occam

2015. jan. 17. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

"Ha nem használunk C/C++/Java-ban ablakokat, akkor terminál/console az alapértelmezett kimenet, míg PHP esetén böngésző."


Ezer féle interpreter-t lehet erre a célra használni. A PHP interpreter szöveges kimenetet állít elő épp úgy mint bármi más. Attól, hogy ezt egy kapcsolaton keresztül kiküldöd nem különbözik. A PHP interpreter-t is használhatod ugyanúgy mint mondjuk a Python-ét.

2015. jan. 17. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

A kolléga nem ír teljesen valótlant, de nemigen lehet járatos a Java Concurrency témakörében, mert amit arról írt, az a legkevésbé sem igaz (meg úgy általában a többszálúságra sem). Először is, a Java teljes értékű Concurrency API-t ad a fejlesztő kezébe, amelyben a többszálú programok ugyanúgy működnek, mint bármilyen más platformon. Ezért is támogat szinkronizációt és atomicitást. Másrészről az, hogy a párhuzamos szálak/processzek valós időben futnak-e egymás mellett, avagy "felváltva", az az operációs rendszer, valamint a rendelkezésre álló hardver függvénye. Ha egyetlen processzor(mag) van, az adott gépen minden párhuzamos folyamatra igaz lesz, hogy felváltva futnak, míg ha több, úgy az OS thread/process scheduling és multitasking implementációján múlik, hogyan időzíti a feladatokat.


Magára a kérdésre azért nem adok konkrét választ, mert azt már megtették előttem.

2015. jan. 17. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
hat nem olyan nagy az elteres koztuk, hasonlo elven mukodenk hiszen orientalt programozas, mindketto. en egyetemenen fel evig tanultam C++-t es ugyan fel evig Javat. Szerintem konnyu egyikrol a masikra atterni, es valoszinuleg (szerintem) a Java tobb helyen hasznalt. Meg kell szokni a szintaxist, es azt, hogyan mukodnek az osztalyokkal a dolgok. Ja, sokat kell gyakorolni, ugy mint mondjuk angolnal, vagy nemetnel, hiszen ez is egy nyelv
2015. jan. 28. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!