Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Melyik a legértékesebb program...

Melyik a legértékesebb programozási tanfolyam, ami jobb, mint egy egyetem? (Java)

Figyelt kérdés

Pl a Cisco képzései (CCNA stb..) remek dolgok, csak egy valamivel foglalkozik, csak azt tanítja, és nem mint az idióta egyetemek, hogy sok más felesleges dolgot is, és a munkaadók még jobban el is fogadják, mint a diplomát.


Ilyet keresek én, csak programozásban. Javaban látom a jövőmet, szóval ilyen érdekelne.

Tud valaki ilyen hasonló világszínvonalú kurzust? Ha igen, akkor az ára és a hossza is érdekelne.


Köszönöm!



2014. dec. 17. 22:34
1 2
 1/20 Tengor ***** válasza:
95%

Érdekes vélemény. Végzem az egyetemet és látom, hogy milyen szakbarbárokat képeznek. Te mint "kívülálló" pedig úgy látod, hogy túl széles tudást biztosítanak.


Azért a Cisco eszközök kezelését megtanulni kicsit más kategória, mint egy nyelvet és a vele elérhető lehetőségeket megtanulni.

A Java nyelvnek nem része pl az, hogy hogy kell csapatban dolgozni. Nem része az adatbázisok kezelése, felépítése, tervezése. Ezek nélkül túl sokra nem mégy az iparban. Ugyanakkor az egyetemi kurzusok ezekhez elég jó alapot adnak.

2014. dec. 17. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:

Valóban, a hardver eszközök végesek, és a kurzuson szinte mindenre megtanítanak, míg a programozás végtelen, de én akkor is elítélem az egyetemeket, mert sok felesleges dolgot erőltetnek(!!) belém. Pl matematika...


Szerintem (szerintem!, és én világ életemben ehhez tartottam magam), azokat a dolgokat, amikre nem tudod, hogy szükséged van-e, felesleges előre megtanulni, mert úgy is elfelejted.

Ha pl kell majd egy egyenlet, vagy ilyesmi egy nagy programozási projecthez, akkor azt megtanulod gyors, és ha már végeztél vele, akkor felfelejted, de magára a programozásra mindig szükséged lesz.


Egy évig jártam rendszergazda képzésre, olyanokat tanítottak, hogy Gazdasági, munkavédelmi valami, gépírás... csupa felesleges dolog.


Azért kellene egy papír, hogy dolgozni tudjak. Sajnos nem jutok el az interjúig, ahol megmutathatnám a tudásom, ezért legalább egy olyan papír kellene, hogy eljuthassak odáig, és onnantól már a tudásomra alapozzak.

2014. dec. 17. 23:04
 3/20 Drone007 ***** válasza:
86%

Szerintem itt sok programozó nem ért egyet veled. A matematika mint felesleges tudás a programozásban? Hát ez nem semmi vélemény.

De persze, ha így látod, hát ez van, de az a papír ami neked kellene, az az egyetemi diploma. Nem fogsz találni olyan programozási tanfolyamot, amit könnyebben elfogadnak egy infós diplománál.

2014. dec. 18. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
89%

Egy rendszergazdai képzést (ami ráadásul nem is egyetemi, max. felsőfokú szakképzés) szeretnél összemosni egy igazi egyetemi (pl. Progmat, Mérnökinfó) szakkal? Na ne szórakozz.


Arra inkább nem is reagálok miszerint a matematika fölösleges lenne a programozáshoz...

2014. dec. 18. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
56%
a matek fölös kijelentésednél tovább nem is olvastam...
2014. dec. 18. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
82%

És megint Tengor kollégánál a pont. Bár "még csak az egyetemet végzi" :D


Nem kell feltétlenül vastag éveket elkúrni az egyetemre, de akkor igen keményen le kell tenni az asztalra az tudást. Menni fog? Nem hiszem, mert akkor nem keresnél "programozási tanfolyamot".


Ja, várj, ott az OKJ, de az megintcsak egy kalap szemét...


Az a helyzet, hogy nincs olyan, hogy "jobb, mint az egyetem"; még akkor sem, ha az egyetem is jobbára időpazarlás

2014. dec. 18. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
74%

"elítélem az egyetemeket, mert sok felesleges dolgot erőltetnek"


Akkor te ne járj egyetemre, szíved joga. Legalább megnevetteted az interjúztatót az állásinterjúkon, amikor jön egy primitív félmatek-logikai, vagy algoritmus/adatbázis elméleti kérdés.

2014. dec. 18. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
89%

Egy jó tanács: ha programozni akarsz, akkor olyanoktól kérdezz, akik akarnak is segíteni, és tudnak is, azaz a szakmában jártasaktól és ne itt, az internethuszárok legelőjén.


Ha már szokásos offolás megkezdődött a válasz adás helyett, akkor hajrá!


Az egyetemen azokat tanultam meg programozásból, amit itt lehurrognak, amikor valaki programozást akar kezdőként tanulni. Ezek pont a csapatban dolgozás, az algoritmus elmélet és az adatstrukúrák.

Az egyetemi programozásban bizony sok minden tűnik a feleslegesnek és az értelmetlennek.


Az igazán értékes én akkor tudom megszerezni, ha egy projektben vettem részt és együtt dolgoztam olyanokkal, akik az adott nyelven dolgoznak és tőlük lestem el, kérdeztem, tanultam meg fogásokat, és közben otthon is ezzel foglalkoztam intenzíven.

2014. dec. 18. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
67%

Multináci cégeknél a papír sokszor többet ér a tudásnál.

Startup és kis vállalatoknál a tudás, csapatmunka és teljesítmény orientáltság sokkal többet ér a diplománál.


Ez így van.

Ellenben utóbbiból kevés van és kockázatos, de nagyot tud szakítani, az előbbi meg biztonságot jelent.

2014. dec. 18. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 Tengor ***** válasza:
67%

Kérdező! A programozáshoz kell a matek, pont. Amire te gondolsz, az a kódolást. Olyan tanfolyamot sokat találsz. Az arra jó, hogy valaki megmondja, hogy legyen egy osztályod, legyen benne ez meg az. Kb, mint ha egy titkárnőnek diktálná, hogy mit írjon.

A rossz hír ezzel kapcsolatban, hogy ehhez ma még lehet, hogy kell ember, de pár éven belül nem, mert más most is léteznek olyan eszközök, ahol ezt össze kell kattintgatni és a gép lekódolja.

2014. dec. 18. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!