Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Programtervezők véleménye?

Programtervezők véleménye?

Figyelt kérdés
A szakmában dolgozók véleménye érdekelne, hogy mennyire volt könnyű elhelyezkedni, mennyire kapták meg egyetemeken a kellő tudást, mennyit készültek pluszban és hogy az-e az élesben történű programozás mint ami vártak vagy esetleg pozitív/negatív csalódás érte őket?

2015. jan. 22. 18:42
 1/2 anonim ***** válasza:
91%

> mennyire volt könnyű elhelyezkedni


Diplomázás előtt sikerült, a szakdolimmal, mondjuk szerencsém volt a témavezzel. Sok évfolyamtársam már dolgozott egyetem mellett.


> mennyit készültek pluszban


Én évekkel az egyetem előtt már programoztam hobbiból, egyetemi éveim alatt is egy nagyon picit, de a beadandókon kívül sok mást nem csináltam, max 1-1 dologba kóstoltam bele önszorgalomból.


> mennyire kapták meg egyetemeken a kellő tudást

> az-e az élesben történű programozás mint ami vártak vagy esetleg pozitív/negatív csalódás érte őket?


Sok hasznos dolgot tanultam egyetemen, de a munkához azért jól jöttek a saját tapasztalatok, illetve a munkában is folyamatosan tanulok új dolgokat.


Szóval hasznos az egyetem, de gyakorlásra és önképzésre való hajlandóság nélkül felesleges erre az útra lépni.

2015. jan. 22. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

> mennyire volt könnyű elhelyezkedni


Még a diplomám előtt sikerült elhelyezkednem. Diploma után pedig céget váltottam, hogy több fizetést kapjak. (Akit egyszer már megvettek kilóra olcsón... az akárhogy képzi magát olcsó marad...)


Sok évfolyamtársam viszont panaszkodott, hogy a tapasztalat hiánya miatt nem veszik fel sehova. Sajnos az első két éven még csak junior állást kapsz, junior fizetéssel.


> mennyit készültek pluszban


Középiskolában kezdtem a programozást hobbiból. Egyetem mellett is hobbiból programoztam sokat. Egyetemei tárgyakra a beadandókon kívül sok mást nem csináltam, esetleg mások beadandóját pénzért.


> mennyire kapták meg egyetemeken a kellő tudást


Semennyire. Kb a 10%-át ha használom az ott szerzett tudásnak. Sajnos nem oktatták azt a szakirányt/szakmát/nyelvet amiben én elhelyezkedtem. A matek része hasznos volt és azért sok alapot ott fektettem le, de ezenkívül csak 20 éves technológiákkal foglalkoztunk, amiket gyorsan el kellett felejtenem a munkahelyen.


> az-e az élesben történű programozás mint ami vártak vagy esetleg pozitív/negatív csalódás érte őket?


Pozitív. Ha jó céghez kerülsz és nem biorobot vagy, akkor érdekes feladatokat kell megoldanod saját magadnak. Olyan ez mint egy nagy kirakós, ami még szép is lehet. Meg hát ugye pénz is jár érte.


Követném az előttem szólót:

"Szóval hasznos az egyetem, de gyakorlásra és önképzésre való hajlandóság nélkül felesleges erre az útra lépni."

2015. jan. 22. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!