Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Csinált itt valaki szöveges...

Csinált itt valaki szöveges kalandjátékot Arduino-ra, amit serial monitoron lehet játszani? Ha igen, tudtok linkelni valamennyi kódot, amivel el tudok kezdeni egy ilyet?

Figyelt kérdés
Netes tutorialok segítségével most dobtam össze egy "gondoltam egy számra" játékot, de ilyen text adventure játékokból csak ilyen bonyolultabbak leírását találtam, amit nem serial monitoron játszanak, hanem Arduino-ra köthető LED-kijelzőn és ugyanígy rákötött nyomógombokkal irányítják.

2015. jan. 25. 20:05
 1/2 anonim ***** válasza:

Nem akarom nagyon a kedvedet szegni, de teljesen irreleváns, hogy min jeleníted meg a játékot.


[link]


Ez egy meglehetősen idejétmúlt mű, meg nem is teljesen szakszerű az öreg, de a koncepció ott van benne, már csak át kell gondolnod C-be. A "Függelék", ill. "Játékterv Útmutató", tehát utolsó két részt ajánlom figyelmedbe.


Az, hogy a print/println/printf implementációd milyen eszközre ír ki a végén, nem sokat zavar a játék vizében.


Kvázi ugyanaz a dolgod, mint a "Gondoltam egy számot" játék esetében, csak sokkal több lesz a változód és sokkal átgondoltabban kell az adatokat és a kódot rendszerezned.


Ha a könyv alapján nem menne, dobj egy privit (de csak akkor, ha már átrágtad magad a könyvön és mégis elakadsz)...

2015. jan. 26. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Szerintem sokkal jobb, ha LCD kijelzőn csinálod. Én egy egész jó kis programot írtam egy 16x2 es karakteres kijelzőre. Csináltam kurzort is mert van egy joystick modulom.
2015. jún. 24. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!