Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Megtudná nekem oldani valaki...

Megtudná nekem oldani valaki ezt a feladatot? (Pascal)

Figyelt kérdés

Az a gondom, hogy sehogy sem tudom megcsinálni ezt a programot:

Egy olyan programot kell csinálni, amelyik bekéri az egyik pontnak a koordinátáit és a másiknak is és megtudja,

hogy közöttük hány egészszámú pont van. Vagyis ha beíjuk, hogy x1,y1(0;0) és x2,y2(3;3) akkor ki kell, hogy írja a 4-es számot, mert ezek közt a pontok közt 4

egész pont a távolság. Remélem érthető volt :D Ja és még az, hogy a legnagyobb közös osztó és/vagy legkisebb közös többszörös témához kapcsolódik.



2015. jan. 30. 17:52
 1/4 anonim ***** válasza:
Hol tartasz a programmal? Mi az ami konkrétan nem megy?
2015. jan. 30. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Jóformán sehol. Tudod a megoldást? Nem tudom, hogy hogyan számolja ki a program a pontok közti pontokat.
2015. jan. 30. 18:48
 3/4 anonim ***** válasza:

Hát, pár rövid sor kód, úgyhogy leírom, hátha tanulsz belőle valamit:

program valami;


uses math;


var

x1, x2, y1, y2 : real;

begin

write('x1 erteke: ');

readln(x1);

write('y1 erteke: ');

readln(y1);

write('x2 erteke: ');

readln(x2);

write('y2 erteke: ');

readln(y2);

writeln('tavolsag egesz pontokra kerekitve: ',trunc(sqrt(power(x2-x1,2)+power(y2-y1,2))));

readln;

end.

2015. jan. 30. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 tabaki ***** válasza:

Hogy világosabb legyen

[link]


A szakaszt képzeld el a rózsaszínnel jelölt háromszög átfogójaként, és a Püthagorasz-tétel alapján számold ki a hosszát, majd ennek vedd az egész részét. A befogókat értelemszerűen a két x illetve a két y koordináta különbségeként kapod. A programban természetesen nincs szükség az a, b, c megnevezésekre vagy ilyen nevű változókra, az ábrán csak azért használtam, hogy jobban felismerhető legyen a tananyag. A kivonáskor egyébként a változók sorrendje mindegy, legfeljebb mínusz értékű oldalhosszt kapsz, ami a végpontok elhelyezkedésétől függően így is előállhat. Ennek nincs jelentősége, mert a négyzetre emelések után mindenképpen pozitív értéket kapsz. Vízszintes vagy függőleges szakasz esetén nem volna szükség erre a megoldásra, de nem is okoz hibát: Tekintheted úgy, hogy az egyik befogó 0 hosszúságú, tehát a másik hossza azonos lesz a szakaszéval, így a képlet ilyenkor is működik, vagyis ez az eset sem igényel eltérő kezelést.

2015. jan. 30. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!