Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Olyan egyszerű titkosítási...

Olyan egyszerű titkosítási algoritmust miként lehet írni, amely ugyanazon bemeneti szövegre mindig más-más titkos szöveget ad vissza?

Figyelt kérdés

Gondolok itt arra, hogy például a szöveg: "alma", akárhányszor kódolnám a programmal, mindig más-más titkos szöveget kapnék vissza. Az algoritmust nem úgy gondolom, hogy pl. egy random számot előállítana minden alkalommal és pl. beírná a fájl elejére kódoláskor, majd dekódoláskor kiolvasná és ezel végezné el a dekódolást. :-)

Kaphatok ötleteket, ezt ki miként oldaná meg, nagyon érdekelne a dolog, minek nézzek utána.

Sajnos "nem tartok sehol", az alábbi kódrészlet szinte egyenlő a nullával. :-(


Program Kodol_Dekodol;

Var

szov : String;

Procedure kodol;

Begin

ReadLn(szov);

End;

Procedure dekodol;

Begin

ReadLn(szov);

End;

Begin

Write(#13#10,'Kérem a szöveget : ');

kodol;

dekodol;

End.



2015. febr. 8. 18:05
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:

"kódoláselmélet" a kulcsszavad.


Én a következőre gondoltam:

- A programban van egy "szótár", melyben minden betűhöz van több kód.

- Egy kód csak egyetlen betűhöz tartozhat - ez biztosítja az egyértelmű dekódolhatóságot.

- Kódoláskor minden karakternél az adott betűhöz választ egy kódot randomszerűen a megfelelő kódhalmazból.

- Dekódoláskor az egy betűnek megfelelő kódszeletet visszakeresi a szótárból.

- Ügyelni kell arra a kódok megtervezésénél, hogy az üzenetet egyértelműen lehessen felbontani kódokra. Legegyszerűbb mód, ha minden kód után beiktatunk egy elválasztót.

2015. febr. 8. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
0%
nemakarlak elkeseríteni de szerintem minden szimmetrikus kulcsú titkosítás így müködik. ha a random szám alapján generász a szövegbõl kódolt adatot akkor az a szám lessz a kulcs. elég érdekes lenne ha a titkosító algoritmusok mind egyforma kulcsot használnának mindenki visszatudná fejteni mindenkinek a titkos üzenetét nyílván egy ilyen kulcs sokkal összetettebb nézz utánna a szimmetrikus rejtjelezõknek a neten!
2015. febr. 8. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
"elválasztó" alatt a "-" jelre gondolsz?
2015. febr. 8. 18:21
 4/19 A kérdező kommentje:
Értem, valamiképp tárolja a kulcsot is meg kódolja is, mármint a fejlettebb szimmetrikus kódoló algoritmusok, én csak egyszerűre godnoltam, láttam már AES implementációt Pascal-ban, hát nem volt egyszerű :D
2015. febr. 8. 18:23
 5/19 anonim ***** válasza:

> "elválasztó" alatt a "-" jelre gondolsz?


Nem. Elválasztó alatt bármilyen olyan jelre/jelsorozatra, ami nem betűkód és nem betűkód prefix, így használható elválasztóként, értsd: hogy tudja a dekóder, hol ért véget egy betűkód és hol kezdődik egy másik.

2015. febr. 8. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:

Értem, köszönöm.

Amennyiben olyan kódolást használnék, hogy "kódolandó betűknek" az egész 0..255-ig terjedő ASCII kódtáblát tekinteném, akkor már nem működne ez a módszer? (bár azaz működhet, csak a kódolt szöveg - gondolom - duplája lenne az eredetinek...

2015. febr. 8. 18:32
 7/19 anonim ***** válasza:
0%
amugy minek neked ez? ugyis feltöri akárki...
2015. febr. 8. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:

> "kódolandó betűknek" az egész 0..255-ig terjedő ASCII kódtáblát tekinteném


Működhet, csak akkor nem 1 karakteres kódszavaid lesznek.

2015. febr. 8. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:
Egyszerűen csak érdekel hogy miként lehetne egyszerűen, laikusok által is érthető módon megvalósítani amit szeretnék.
2015. febr. 8. 18:47
 10/19 A kérdező kommentje:
Ekkor elméletileg viszont az nem lehetne megoldható hogy a nyílt és titkos szöveg is nagyjából ugyanannyi byte hosszú maradjon?
2015. febr. 8. 18:49
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!