Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Hol kezdjem a Python tanulást?

Hol kezdjem a Python tanulást?

Figyelt kérdés

2015. febr. 18. 21:25
 1/10 anonim ***** válasza:
37%
vi-ban
2015. febr. 18. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Tengor ***** válasza:
100%
A Full Circle Magazinnak van egy Python sorozata. Fordítják magyar nyelvre is. Én abból tanultam (úgy, hogy előtte már ismerem jó pár nyelvet). Teljesen kezdőnek lehet, hogy erős, de nézz rá és döntsd el magad!
2015. febr. 18. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:
100%

Kezdésnek: [link] ezt a blogot ajánlom. Itt megismerkedsz az alapokkal, és utána ha még mindig érdekel a téma akkor angol nyelven rengeteg oktató videót, könyvet találhatsz.

(Sajnos magyar nyelven nincs nagy kínálat.)

2015. febr. 19. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszotokat, ment a plusz! :)


Első: nem tudom, mi az a vi, talán, ha jobban kifejtenéd. Tényleg kezdő vagyok még. :)

2015. febr. 19. 15:33
 5/10 Tengor ***** válasza:
2015. febr. 19. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 uno20001 ***** válasza:
70%

"Teljesen kezdőnek lehet, hogy erős"


No, azért ilyet ne mondjunk! Ha Python "erős", akkor egy Cpp-vel mit fog kezdeni? A Python pont, hogy a kezdőknek lett kitalálva.



"vi-ban"


Szerintem kezdőként még egy kicsit hanyagolni kellene. :-)

2015. febr. 19. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Tengor ***** válasza:
#6, a cikkre értettem. Nem emlékszem, hogy mivel kezdi. Egy kezdőnek, aki nem mozgott még a programozásban lehet, hogy olyan egyszerű fogalom, mint ciklusmag, változó, deklarálás is riasztó lehet. Nem emlékszem már, hogy az a cikksorozat hol kezdi.
2015. febr. 19. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Ozmium42 ***** válasza:
100%

Magam is kezdő vagyok, de előrébb járok, mint a kérdező. Ahonnan én tanultam, az egy blog volt, de azóta már törölték. A Full Circle rovatokat én ajánlanám. Az alapokat az első 1-2 számban jól leírja, de utána egyből jön a mélyvíz, adatbázis kezeléssel, GUI-val, ezeken még át is rágtam magam, de aztán feladtam, úgy érzem nem életszerű feladatok ezek egy kezdőnek, főleg abból a kevésből indul ki, amit ott talál.


Inkább nézd meg ezt:


[link]

2015. febr. 20. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Ozmium42 ***** válasza:
100%
* NEM ajánlanám, ezt akartam írni.
2015. febr. 20. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
2015. márc. 8. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!