Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Milyen programnyelvvel kezdjek?

StormlightHUN kérdése:

Milyen programnyelvvel kezdjek?

Figyelt kérdés
Gondolkodtam C#-on főleg, na meg még C++ -on és Javán is, amit meg már picit tanultam az a Python. Igazság szerint játékot szeretnék fejleszteni, nem csak hobbi szinten, és kíváncsi vagyok mások mit ajánlanak :) Előre is köszönöm :) A játékokban először 2D-re aztán később 3D-re gondoltam, olyan válasz is jó lenne, hogy pl. "Először kezdj C#-ozni utána C++" vagy hasonló. :D Köszönöm előre is.

2015. febr. 24. 21:24
 1/8 anonim ***** válasza:
47%
Semmiképp se kezdj C#-pal.
2015. febr. 24. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
88%

A játékokat első körben felejtsd el, az alapokkal kezd. Arra a Python tökéletes. Később a C/C++-ba mindenképpen érdemes belefolyni, de ott már nem az lesz a fő gond, hanem azoknak a könyvtáraknak, technológiáknak, elveknek a használata, ami köré a játék programozás épül.

Szóval kezd az alapokkal mondjuk Pythonban, és később ráérsz filózni a folytatáson. Ne kapkodj, ne akarj egyszerre túl sokat bevállalni. Sajnos sokan hajlamosak átugrani az alapokat. :)

2015. febr. 25. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
80%

Pythonnal is lehet játékot írni, sőt egész könnyű.

De ahogy már mondták az alapokkal kezdj, arra meg kb bármelyik nyelv elég.

2015. febr. 25. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
75%
Nem rossz kezdetnek a C#, bár eleinte sok mindent nem fogsz abból érteni, hogy mit miért kell így. Később megérted, miután megtanultad a szintaxist. Pythonban nincs ilyen probléma.
2015. febr. 25. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a C#-pal nem csak a szintaxis lesz a gond, hanem az OOP. Érdemes lenne kezdésnek olyan nyelv, amivel a sima procedurális alapokat is megtanulhatja. Ezek ugyanis az OOP esetén is megvannak, csak nem mindenkinek könnyű a kettőt egyszerre megtanulni. Márpedig a C#-ban nehezen kerülhető meg az OOP. :)
2015. febr. 25. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek :) Mentek a zöldek :D
2015. febr. 25. 16:30
 7/8 anonim ***** válasza:
51%

Én kapásból nem is egy konkrét nyelvel indítanék hanem valami nyelvfüggetlen programozási könyvel,vagy tutoriallal(ki mit szeret). Az adna egy általános képet,majd aztán mehetne valamelyik programozási nyelv.


Sok sikert.

2015. febr. 25. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen :)
2015. febr. 28. 18:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!