Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Melyik programnyelvvel lenne...

Melyik programnyelvvel lenne érdemes továbbmenni?

Figyelt kérdés
9. osztályos vagyok, még nem tanultunk iskolában programozni(az iskolában gyenge az infóoktatás, ezért saját magamnak kell felkészülni majd az érettségire. Programozó akarok lenni. Itthon próbálgattam a Pascal nyelvet Free Pascalban, csak nem tudom, hogy ez jó lesz-e érettségihez. Vagy csak emelt szintűnél kell a programozás? És alapként ez a nyelv mennyire jó, hogy majd később egyetem áttérjek a komolyabb nyelvekre?

2015. febr. 12. 22:42
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Emelt érettségin van programozás. Jó a Pascal, de talán könnyebb dolgod lenne Python-nal.


Egyetemre érdemes lenne C, C++ alapműveltséget szerezni.


Szerintem. :)

2015. febr. 12. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

nagyon sokan a Python -t ajánlják, egyszerű, és jól lehet vele dolgozni és mindenen fut ahol a python fut

C/C++ elégé sok helyen kedvelik, de (legalább is számomra) viszonylag elég nehézkes nyelv megtanulni

C# "egyszerű", jól lehet vele dolgozni, de csak Windows-on fut rendesen(szinte csak azon), linuxon csak a Mono-val, MAC-en nem tudom

esetleg ha érdekel a weboldal fejlesztés ott ugye kicsit "sok" minden van, de ottan ami prog.nyelv az a PHP (szerver oldal) és a Javascript (kliens oldal)

Java az mindenen fut ahol a java fut, a legnépszerűbb nyelv, az hogy mennyire nehéz és mennyire tanulható azt nem tudom


itt van egy kép hogy mi a népszerű stb.:


[link]

2015. febr. 12. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm! :) És pitonhoz valami tanító oldalt tudtok linkelni mint pl. Pascalhoz ez:

[link]

2015. febr. 12. 23:22
 4/10 A kérdező kommentje:
Most járok ezen a weblapon az IF feltételparancsnál. Kb. mennyivel kell mélyebben belemenni (melyik részéig), hogy elég legyen egy érettségihez?
2015. febr. 12. 23:46
 5/10 anonim ***** válasza:

Hát érettségin azért illik tudni tömböket és fájlokat kezelni - de azért javaslom, nézd meg a feladatlapokat és a megoldásokat.


Python-hoz uno kolléga gyűjtött ma egy keveset:

http://www.gyakorikerdesek.hu/szamitastechnika__programozas_..


Én még a nyelvek.inf.elte.hu-val egészíteném ki - hozzátéve, hogy nem mai darab.


+ Figyelj arra hogy Python 2 és 3 között vannak eltérések.

2015. febr. 12. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Java sokkalta inkább a C++ és PHP metszete. (Pedig a PHP-ra van hatással a Java, de Wiki-n megnézed a függéseket)


Java szerintem nem nehéz. Szerintem könnyebb, mint a C++. Mivel "pointerezés" nincs benne, de még is megbúlyik. :)


Ha tudod a C++ vagy a Java-t akkor csak egy lépés az egyikről a másikra átmenni. Mert ugyebár a nyelv lelkét kell megtanulni.

Továbbá míg ami van az 1ik nyelvben a másikban nincsen.


- C++ban van többszörös öröklés, míg a Java-ban nincs

- Java-ban van interface lehetőség, míg C++ban nincs

- C++ban amit template-nek hívnak, Java-ban Genetikusnak

- C++ban header fájlokat pakolsz, Java-ban Package-ket

- C++ban amit lefordítasz, csak azon a platformon fut, míg Java esetén már a fordított anyag is átvihető.

- stb...

2015. febr. 13. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm! :)

Nekem ez még egy kicsit bonyolult, ezeket a szavakat el tudnátok mondani, hogy mi? pointerezés, interface?

2015. febr. 13. 09:23
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Önnállóan kell tudjál keresgélni a neten, ha programozó szeretnél lenni, nem fognak semmit sem a szádba rágni.
2015. febr. 13. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Ha még csak most tartasz a feltétel elágazásnál, akkor még ne törődj ezekkel a kifejezésekkel, amiket előbb felsoroltak. Összezavarnának.


Érettségi emelt szintre általában ugyan az a sablon van (legfőképpen fájlkezelés, beolvasott adatokkal kell különböző műveleteket elvégezni). Én az emelt érettségit Pascal-ban írtam, de egy kicsit megbántam. Így utólag visszagondolva nem maga a nyelv hibája, elég hiányosan lett oktatva, nem egészen volt tiszta a kép (most így harmadéves proginfósként borzasztó egyszerűnek tűnnek azok a feladatok, szóval Pascalba is simán meg lehet írni).

2015. febr. 13. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
*feltételes
2015. febr. 13. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!