Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Szeretnék rendelni egy Arduino...

Szeretnék rendelni egy Arduino Uno R3 klónt, mit ajánlotok?

Figyelt kérdés

Szeretnék rendelni kegy Arduino Uno R3 klónt. Rákerestem interneten és rengeteg különbözőt találtam, különböző árakon.

Mire érdemes figyelni a kiválasztáskor? Melyiket ajánlanátok?



2015. febr. 25. 21:39
 1/10 anonim ***** válasza:

Van valami külön oka, hogy Uno-t akarsz?


Én a [link] rendeltem nano v3-akat, bőven jók, kisebbek, ugyan úgy halom IO van rajtuk és fillérekből kijönnek.

2015. febr. 25. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Igazából nincs különösebb oka. Teljesen kezdő vagyok a témában, még a programozást is csak 3 hete kezdtem el tanulni. Azért jutottam az UNOra mert, úgy tűnt ez egy elég alap kártya, ezen jól lehetne kísérletezgetni.

A NANO miben tér el tőle?

2015. febr. 27. 15:36
 3/10 anonim ***** válasza:
0%

Nem értem. Miért szeretnél ilyet? Magát az eszközt programozni, vagy egy szerver-t futtatni rajta?


Ha az utóbbi, akkor szerintem inkább VMware-t telepíts fel a gépedre és azon kisérlezet. Azaz ez egy virtuális gépet hoz létre, és azt teszel fel rá amit akarsz.


Én így kisérlezetek szerver konfigurálással, hogy matatok a virtuális gépben, így ha el is rontom, csak visszaállítom és ott folytatom, amikor csináltam egy gép mentés-t.

2015. febr. 28. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
No komment...
2015. márc. 1. 14:27
 5/10 anonim ***** válasza:
Én az aliexpressről rendeltem utángyártott, 10 dolláráért már Megát kapsz. Kínai? Igen. Olyan mint az eredeti, leszámítva az Olaszország sziluettet a hátoldalán :)
2015. márc. 1. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
13%

Arduino klón nem létezik.

Az arduino, lényegében egy hordozó (NYÁK) és egy mikrokontroller. Meg némi kiegészítő (reset, stb.) áramkör.


Ha "klónt" veszel, az olcsóbb, de ugyanaz a kontroller lesz benne, r3-ban történetesen egy ATMega 328p.

2016. jan. 2. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Ne menjünk bele, mert oké a szoftver és a hardver is ott van, de maga az Arduino egy jogvédett márkanév, amit lehet másolni.


Attól, hogy tök ugyan azt kapod hardverben, még lehet minőségbeli különbség, illetve attól ha rányomják az arduino nevet máris "másolatnak" lehet minősíteni.

2016. jan. 3. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Az igaz, hogy lehet, hogy rosszabb minőségű, de annyira nem érekel. Ha valami elromlik benne, ki tudom cserélni, és amíg egy eredeti 6-8000ft egy arduino klón meg 2000ft(a nano meg 300ft). A legdrágább cucc benne maga a chip, de az meg mindegyikben ugyanaz, a többi párszáz forintos cucc, még akkor is ha extra minőségit veszel
2016. jan. 4. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
amugy marhára nem ugan az, a klónon nem ATMEl a bootloader általában, amitől sok szoftver nem fog felkúszni rá... ezzel védik az eredetit, plusz vannak library-k is amik elutasítják. Illetve ha megnézed pl serial numbert se tudsz belőle kiolvasni...
2016. júl. 30. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Ezt erősen kétlem, mivel opensource a projekt, ha akarsz te is építhetsz sajátot(van is útmutató a hivatalos honlapon).


Egyébként hogyan kell sorozatszámot kiolvasni, nem nagyon találtam róla infót neten

2016. júl. 30. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!