Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Programozó szeretnék lenni,...

LegendaryGameCenter kérdése:

Programozó szeretnék lenni, milyen szintű tudás kellene hozzá hogy helyt tudjak állni az egyetemen?

Figyelt kérdés

Jelenleg 11.osztályos vagyok, és szeretnék programozó lenni. az infó nagyon jól megy fakultációra is járok belőle és 7 modulos ECDl vizsgám is van(de tudom hogy nem sokat ér) Rengeteg kérdés olvastam és mindenhol írták a matekot hogy nagyon kell ehhez.Na de én buta nem vettem fel belőle a fakultációt hogy emelt matekot tanuljak. Mennyire lennék lemaradva ha elmennék egy egyetemre középszintű matek érettségivel?Mennyire sok új anyagot tanítanak ott?

És kb milyen érettségivel vennének fel egyetemre?Az angol nyelvből pedig 2-es voltam de most kezdem el plusz órákban ráfeküdni arra is hogy összejöjjön egy nyelvisuga és egy jó érettségi belőle.



2015. márc. 5. 20:01
 1/7 Tengor ***** válasza:

Elég sok új anyagot tanítanak, ha emeltet csinálsz, ha közepet. Ha van logikád és kitartásod, akkor a középszintűvel is benn lehet maradni.

A népszerűbb egyetemeken persze nehezebb, a kisebbeken könnyebb.

2015. márc. 5. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ melyik szak.

-Proinfo(matek a matekkal,meg elméletibb informatika)

-Gazdinfo(gazdasági tárgyak)

-Mérnökinfo(van fizika is)


Mindenhol van matek,a durva fajtából.

Ha már nincs lehetőséged emelt matekra akkor közép,de azt jól kell megírnod,és tudnod is kell azért.


Sok új anyag van,a matek 90%-ban tök más.

A felvételről a felvin tájékozod.

2015. márc. 5. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem a matek a nehéz, és nem is a programozós tárgyak. Hanem a többi, elméletközpontú tárgyak, pl. hálózat, grafika, algoritmuselmélet, stb.


Amúgy nézz szét a mi oldalunkon:

[link]

2015. márc. 5. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Elsőnek programozni kezdj el, és ismerkedj meg vele. Ha nem vagy legalább közepesen fanatikus, akkor ez a szakma nem neked való.


Az angol pedig elengedhetetlen. Szóval ha komolyan gondolod, akkor nagyon gyúrj rá, mert a programozás nyelve angol. Magyarul alig-alig van anyag, a dokumentáció szinte kivétel nélkül angol.


De tényleg, először ismerkedj meg a programozással. Ez nem egy irodai meló kategória, ahol reggel üres fejjel bemész 9-re, és este üres fejjel abbahagyod 5-kor, hogy utána másnap reggelig eszedbe se kelljen, hogy jusson :)

2015. márc. 6. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Valamennyivel lehet le lennel maradva, de kb ugyis az alapoktol kezdik az oktatast, csak gyorsabban haladnak.


En is kozepszintu matek erettsegivel mentem ELTE IK-ra, ugy, hogy utaltam a matekot es megis siman 5 ev alatt megcsinaltam az BSc-t es az MSc-t egyutt. (Raadasul eleg jo eredmenyekkel.)

Szoval egyaltalan nem lehetetlen a dolog, csak elhatarozas kerdese.

2015. márc. 6. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Teljes mértékben elszántság/kitartás kérdése. Nyilván persze feltétele, hogy legyen jó logikád. De én is középszintű matekkal jöttem proginfóra és nem érzem/éreztem hátrányát. Ígyis úgyis gyakorolni kell, szval lesz új anyag bőven minden téren (mert egyébként nem lenne értelme).
2015. márc. 6. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat :)
2015. márc. 9. 20:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!