Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » A programozás mit rejt magában...

A programozás mit rejt magában mit kell csinálni miről szól?

Figyelt kérdés
2008. aug. 25. 18:44
1 2 3
 11/27 anonim válasza:
100%

"szóval ha szakmaként rakom le nem kapok papírt róla" én ilyet nem állítottam, a programozást autodidakta módon is meglehet tanulni,nem kell hozzá suli. amugy ha valahol tanulc és sikeresen elvégzed akkor arról kapsz 1papírt hogy te teljesiteted(hogy legyen nyoma az ott eltöltött időnek).

az angol és a német nyelvet is tanulhatod otthon,nem iskolához kötött.a felsőoktatásban olyan szabály van hogy ha diplomát akarsz akkor középfokú nyelvizsgát kell tenni(a nyelv az mindegy,azért az angol megy, mert az leggyakoribb a számítástechnikában).


pl.:debrecen,szeged,bpest. 3,5év is lehet, attól függ hogy egyetem vagy fősuli.

2008. aug. 25. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
100%

ELTE-IK

budapest, eötvös lóránd tudományegyetem.informatika kar

mindneképpen ajánlott főiskolán v egyetemen megtanulni a programozást, mert egyetemi diplomával, elég sokat lehet keresni ebben a szakmában.

de azt tudnod kell h elég nehéz szakma. ha jó vagy/voltál matekból, akkor talán megtudsz majd vele bírkózni.

de elég sok türelmet igénylő foglalkozás, plusz rengeteg gondolkodás.

én magamtól tanultam programozni, mert érdekelt a dolog, alap szintig eljutottam, a továbbiakról nemírtak a könyvek:D

ha sok a szabadidőd, és szeretsz egy bizonyos dolgon sokáig gondolkodni, rágódni, tépődni: "nemjó. de mértnemjó? pedig jónak kéne lennie. ja, hopp, lehagytam egy vesszőt....mégmindig nemjó. de mértnemjó? jaj megvan...."

rengeteg probléma, rengeteg ötlet, rengeteg idő...de lehet szeretni. sztem próbálkozz előbb vmi könyvvel, vegyél egy könyvet a programozásról. neijedj meg az alapdolgoktól, néha igen bonyolultan tudnak fogalmazni a bevezetőben. mikor már vmelyik konkrét programnyelvet kezdi leírni, onnan már sokkal egyszerűbb. naszóval vegyél egy ilyen könyvet, és láss neki otthon. ajánlom a basic, vagy a pascal nyelvet. elég régiek, de jól meglehet rajta tanulni a programozás mechanikáját. és aztán, hamég mindig van kedved és érzel magadban erőt, akkor jelentkezz egyetemre.

2008. aug. 26. 02:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
100%

budapest, eötvös lóránd tudományegyetem

és angolul is fogsz tanulni ott

de sztem előbb vegyél egy kézikönyvet, azt tanulmányozd, és ha készvagyvele, aztán jelentkezz egyetemre, mert elég nehéz szakma, viszont egy diplomával sokat lehet keresni ebben a szakmában.

én magamtól tanultam meg az alapokat, a továbbiakról nemírtak a könyvek:D

ha jóvagy matekból, szeretsz sokáig ülni egy probléma felett, és mindenáron azon vagy h megold, és még közben ezt élvezed is, akkor jólesz:D

2008. aug. 26. 02:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
100%
a felettem levő 2 is énvagyok, csak azthittem elsőre nemküldte el, és leírtam mégeccer csak rövidebben:)
2008. aug. 26. 02:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 A kérdező kommentje:
Esetleg tudnál ajánlani konkrét könyvet vagy címeket?És egy ilyen könyv mennyibe kerül kb?Könyvesboltban meglehet venni gondolom.
2008. aug. 26. 06:44
 16/27 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget.
2008. aug. 26. 06:45
 17/27 anonim ***** válasza:
50%
Ha csak a pénz miatt akarsz programozó lenni, akkor szerintem felejtsd el... A programozás egészét kell szeretni, nem a fizetését...
2008. aug. 29. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 A kérdező kommentje:
Én nem mondtam, hogy a pénz miatt akarok az lenni
2008. aug. 29. 12:38
 19/27 anonim ***** válasza:
71%
akkor azt mondd el légyszíves hogy mi vonzz...mert eddig csak arra irányultak a kérdéseid hogy hol lehet minél gyorsabban megtanulni meghogy ugye jól fizet... sajnálom, nekem ez így esett le...
2008. aug. 29. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 A kérdező kommentje:
Azér kéne nem 5 éves suli, mert nem szeretnék egész életembe tanulni, mert éretségi után lesz egy szakma amit megtanulok és utána mennék tovább.Szeretem az informatikát és értek is hozzá, amennyire most szükséges, ezért is fogok infóból éretségizni
2008. aug. 30. 14:21
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!