Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » A programozás mit rejt magában...

A programozás mit rejt magában mit kell csinálni miről szól?

Figyelt kérdés
2008. aug. 25. 18:44
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
54%

Ha nem akarsz 5 éves iskolát, akár fél éves tanfolyamra is mehetsz. Programozásból minden van... de sajnos mindenki az alapoktól indul. Ez azt jelenti, hogy fél év alatt eljutsz az elemi szintig (30 soros programot már képes leszel írni) - míg 5 év alatt az ígéretes junior szintig (azt hiszed, hogy tied a világ).

A fél éves tanfolyam HELYETT jobban jársz egy e-book-kal, amiből magad is megtanulhatod. Sok szabad program van a vilghálón... és ha nagyon alacsonyról indulsz, én is a Pascalt javasolom. Ha már az elég jól megy, jöhet a C. És csak utána a ++.

2008. szept. 10. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:
71%

www.ebookz.hu

itt vannak programozásos könyvek, plusz volt még egy konkrét pascal-os weboldalt, ami mindent lépésről lépésre elmagyarázott, csak a címére sajnos nemelékszem.

én az alapokat egy régi könyvből kezdtem, Bártfai barnabás: Hogyan használjam? ennek a kiegészítése. alapokra tökéletes volt, mindent lehetett érteni belőle

Annak meg aki itt kötöszködik, h ugyan áruld már el mérakarsz programozó lenni üzenem, hogy nemmindegy neked? ésha csak a pénz miatt akar azlenni akkor mivan? ha tehetséges és érthozzá, miért ne?

2008. szept. 19. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 Lakatos István ***** válasza:
49%
Egy idézet: "Mikor kijártam az iskolát, azt hittem, hogy én vagyok a legtökösebb programozó a világon. Verhetetlen amõbaprogramot tudtam írni öt különbözõ nyelven, és 1000 soros programokat írtam, amelyek MÜKÖDTEK!. (Igazán!!.) Aztán a nagybetûs életben az elsõ feladatom az volt, hogy értsek meg egy 200000 soros FORTRAN programot, és gyorsítsam fel a kétszeresére. "
2008. szept. 23. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:
49%

Azért egy programozónak legtöbbször nem ez az első feladata.

Ekkora program elé nem ültetik oda egyedül.

Eleve a 'kétszeresére gyorsítani' egy amatőr kérés. Előfordulhat, hogy nem is lehetséges.

2008. szept. 24. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 Lakatos István ***** válasza:
Idézet forrása: "Az igazi programozó"
2008. szept. 24. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:
55%
Ha érdekel, ess neki magad. Valamilyen könnyebbel kezdd (személy szerint a turbo pascalt javaslom). Később, ha a hivatalosítás mellett döntesz, akkor - ha minden igaz - tehetsz belőle vizsgát mindenféle külön többéves iskola nélkül is. Ehhez azonban kell egyfajta tapasztalat, és persze azt sem árt tudni, hogy mik a követelmények, mert ugy az ember akkor vizsgázzon, ha van is rá esély, hogy sikerül. Egyébként ha valaki tudja ennek a konkrét módját az rámdobhatna egy e-mailt, mert sajnos nincs túl sok időm utánajárni.
2008. dec. 31. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim válasza:

én konkrétan web-programozói szakra járok...a gábor dénes főiskolába ami csak 2 éves, mert felsőfokú képzés...átlagban könnyűnek számit a tanulása de igyis nagyon nehéz!jah és itt lányok fiuk egyaránt vegyesbe tanulnak és nem csak kockafejek :)

szal a társaság is jo és a suli is most költözött át egy király épületbe...jobb mint a hilton hotel :D

itt bp 11.ker.be gyere nyugodtan várunk szeretettel!


jah a suli linkje: [link]

2009. okt. 5. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!