Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Ha választanotok kellene,...

Ha választanotok kellene, akkor melyik nyelv mellett döntenétek: c# vagy java?

Figyelt kérdés
2015. márc. 20. 21:18
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Amelyik belátásom szerint megfelelőbb az adott feladatra.
2015. márc. 20. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 vattacukor elefánt válasza:
39%
Pascal, mert jó tanulónyelv. Aztán meg olyan mindegy, pár nap alatt meg lehet tanulni bármelyiket.
2015. márc. 20. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Java - csak úgy, mint a szilvásbuktát: -, mert azt szeretem.
2015. márc. 20. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

"pár nap alatt meg lehet tanulni bármelyiket"


Haha jó vicc, ment a zöld pacsi

2015. márc. 20. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Java. Gyakorlatilag teljesen szubjektív okokból. A két nyelv egyébként elképesztő mértékben hasonlít egymásra, raádásul ez a két legfejlettebb elterjedten használt nyelv. A C# valamivel több feature-t tud felmutatni, míg a Java platform jobb bináris hordozhatóságot nyújt, illetve maga a nyelv Android rendszeren "natív".


Bármelyiket is választja az ember, jó döntést hoz.


A kérdésért viszont jár a jelképes koki, mert azon kívül, hogy potenciálisan alkalmas értelmetlen tömegvita szítására, nem sok haszna van.


Jómagam leginkább azért voksolnék a Java-ra, mert évek óta hivatásszerűen is ezzel dolgozom, és egyszerűen lusta vagyok mélyebben beleásni magam egy ugyanilyen nyelvbe - egyszerűen nem látom, hol érné még. (Meg a Visual Studio-val sem voltam soha kibékülve, de ez megintcsak szubjektív dolog)

2015. márc. 21. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Igazából tökmindegy.


A két nyelv szintaxisa szinte teljesen ugyanaz, minimális eltérések vannak. Én kb 10 év C# tapasztalattal a hátam mögött egy hét alatt felhoztam magam közepes java szinte (=meg tudok oldani benne, amit akarok). Visszafelé ugyanúgy - egyedül a libek használta ami más, de arra ott a google, egy hét alatt már gond nélkül tudod az alapokat.


De, mivel eddig mindenki javázott, én meg c#-os vagyok: ezért c# :P

2015. márc. 21. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Én inkább Java. :D


Igaz, ehhez az is hozzá tartozik, hogy nekem (még) érthetetlen az, hogy függvény legyen változóként(delegált) meg az, hogy egy fgv-be simán bepöttyintenek egy "get;set;" sort és sehol nincs az, hogy a.szam=get(kapott_szam) és sehol nincs megadva, hogy pl. get{

ide jön ami jön

}


[link]



Iskolai példa:

struct termek

{

public int kod { get; set; }

}

2015. márc. 21. 16:40
 8/9 A kérdező kommentje:

És persze ment a zöld kéz. :)


Nem vitát akartam a kérdéssel, csak olyant, hogy a válaszokban ez szerepel: xy nyelv, mert...

2015. márc. 21. 16:41
 9/9 anonim ***** válasza:
Teljesen szubjektív. Hogy miért a Java? Mert csak.
2015. márc. 21. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!