Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Java - asztali PC alkalmazáské...

Java - asztali PC alkalmazásként tálalva - Hogyan "csomagoljam be"? Hogy lesz install. exe-m?

Figyelt kérdés
Létrehoztam egy kis programot NetBeansben, amit édesanyámnak szeretnék eljuttatni egy cd-n. Az exportált mappában egy .jar fájl-al indul el a program, lokális derbyt használ, működik szépen. Mivel tudnám ezt (úgy hallottam van valami jó keretprogram hozzá csak a nevét nem tudom) olyan formában kiírni cd-re, hogy konkrétan elinduljon egy telepítő, ami ellenőrzi, hogy van-e JRE édesanyám gépén, és ha nincs, akkor telepíti? És kiválaszthatná édesanyám hova telepítse a programom mappáját. (sok fájlt tartalmaz a mappa) Előre is köszönöm az ötleteket!

2015. márc. 22. 20:40
 1/6 anonim ***** válasza:
Szerintem telepítgetés nélkül is megoldható, a JRE mellé-/belecsomagolható. Én "jar to exe" kifejezést használnám a Google-ben. Aztán a kész exe köré még mindig rakhatsz telepítőt, bármilyen telepítőkészítővel, ha az a vágyad.
2015. márc. 22. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a választ, nagyon hasznos!


Még egy dolgot had kérdezzek. Nem csak egy .jar file készült el az export (dist) mappában, hanem könyvtárak, fájlok, valamint egy .jnlp fájl is.


Ezek nélkül nem indul el a jar file. Ez szerinted probléma? A NetBeansben ki tudom konvertálni az egészet egy nagyobb jar fileba amit aztán .exébe alakíthatok?

2015. márc. 22. 22:00
 3/6 anonim ***** válasza:

A JNLP téma nekem ködös, de azt tudom, hogy az mindenképp JAR-on kívül van.


A külső mappa/fájlok ha jól tippelem a hivatkozott library-k. Ezeket bele lehet csomagolni a JAR-ba, azonban NetBeans-ben nem tudom hogyan kell.


Ha egy picit utánanézel a Maven eszköznek, hogy mit csinál, hogyan kell használni, utána egy kis kiegészítéssel vele könnyedén megoldható:

[link]

2015. márc. 23. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

#1,#3 vagyok


Ha NB-ben nem sikerül megoldani, akkor viszont inkább egyszerűbb az eredeti elképzelés, kicsit pontosítva:

- egy telepítőkészítő szoftvert fogsz

- belecsomagolsz egy JRE-t (nem telepítőt, hanem kicsomagolt változatot)

- belecsomagolod a JAR-t, mellette a külső fájlokat

- belecsomagolsz még egy parancsikont, ami meghívja azt a konkrét JRE-t, hogy futtassa a JAR-odat (vagy JNLP-det): "jremappa\bin\java -jar xy.jar"

- és ezt telepítteted be valahová :)

2015. márc. 23. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a segítségeket, sikerült megoldani! :)


Úgy csináltam lényegében, ahogyan te tanácsoltad, egészen pontosan az "exe4J" programba belepakoltam az összes .jar fájlt (a library tartalmával együtt, amik szintén .jar fájlok ugyebár) és kiválasztottam melyik Osztály a Main. Ezekután pár kattintás és le is generálta az .exe fájlt :)


Az egyetlen "szépséghibája", hogy minden exe indításnál egy popup ablak ugrik fel, hogy ezt az "exe4j" programmal készítettem.


Ezekután az .exét az Inno Setup Compiler segítségével telepíthetővé varázsoltam 5 perc alatt.


Öröm és bódottá! :)) Köszi a helpet!

2015. márc. 24. 00:14
 6/6 anonim ***** válasza:
Király, nincs mit. :)
2015. márc. 24. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!