Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Angol nyelvű Java könyv...

Angol nyelvű Java könyv haladóknak?

Figyelt kérdés

Ismerem a Java nyelv alapjait , tudok objektum orientáltan programozni mert informatikusnak tanulok az egyetemen és lassan végzek.

Szóval szeretnék jobban elmerülni a nyelvben, olyan szintre megtanulni hogy Java fejlesztőként tudjak munkát vállalni az egyetem után...

Viszont az egyetemen csak az alapokat tanítják meg.

Milyen haladó könyvet tudnátok nekem ajánlani?

(angol nyelv természetesen nem akadály)

(ami letölthető, vagy ti eltudnátok küldeni nekem...)


Nem akarok mindent googleban összevadászni, mert jobb lenne egy struktúrán inkább végig menni és úgy bővíteni ismereteket.



2015. márc. 22. 20:48
 1/8 anonim válasza:

szia!


itt nézelődjél:

[link]


ezek hivatalos Oracle minősítések, vizsgákkal és felkészítő könyvekkel, tanfolyamokkal.


Az alap Java tudás az *Oracle Certified Associate, Java SE 7 Programmer* , ez náluk a 2. vizsga, az összes többi az erre épül:

[link]

2015. márc. 22. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Szia!

Köszönöm hogy írtál , de ezzel nem sokat segítettél a tanfolyamok számomra drágák. Az ajánlott könyveket pedig nem találom az oldalon (lehet hogy én vagyok béna :) )

2015. márc. 22. 21:45
 3/8 anonim ***** válasza:
Burce Eckel - Thinking in Java. Eddig bárkit kérdeztem, mindenkinek ez volt az első, ami eszébe jutott, valóban nagyon jó. Rendkívül hosszú, de átugorhatsz benne részeket, ha az elejét elolvasod, elmagyarázza, hogyan célszerű haladni.
2015. márc. 22. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
*Bruce Eckel, nem tudok írni...
2015. márc. 22. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Robert C. Martin - Clean Code: A Handbook of Agile Software Craftsmanship


Kötelező olvasmánnyá kellene tenni mindenki számára, aki a szoftverfejlesztés környékén ólálkodik. Magyarul is létezik "Tiszta Kód" címmel, de őszintén szólva nem vagyok a szakmai könyvek, vagy akár kifejezések magyarítgatásának a nagy híve.


Szóval a Clean Code. Aztán ott van Kent Becktől a Test Driven Development by Example, ha baromi sok időd van, akkor Eric J. Evanstől a Domain Driven Design, de alapmű például az Effective Java, a Java Concurrency in practice, vagy a Working Effectively with Legacy Code is.


A gugli mindent pikk-pakk kiköpi neked; esetleg valami PDF-et vagy DOC-ot még mellé kell pötyögnöd, ha nem fizikai könyvet szeretnél.


Mindenekelőtt azonban azt javaslom, a Clean Code-dal kezdd (illetve bárki, aki még nem olvasta).


Ha az alapok már megvannak és random feldobott problémákra (pl. bináris keresés) tudsz belátható időn belül helyesen működő megoldást szolgáltatni, akkor már most is elhelyezkedhetsz valahol juniorként (ritkábban gyakornokként). Szerintem nálunk is vannak nyitott junior pozíciók (teljes munkaidő 9-18). Azért csak nyugodtan olvasgasd azokat a könyveket, jól jön, ami bennük van...

2015. márc. 23. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

A Clean Code -ot még nem olvastam, de halottam én is, hogy állásinterjún előny lehet , ha valaki elmondhatja magáról hogy már olvasta. Szóval ezzel fogom kezdeni


Utána pedig valószínűleg a Thinking in Java-t.

Még az Introduction to Java programminget ajánlották. Erről mi véleményetek?


Illetve mondták azt is hogy a legjobb az [link] oldalon lévő tutorialok olvasgatása

2015. márc. 23. 16:44
 7/8 A kérdező kommentje:
Persze várom még a válaszokat ,észrevételeket! :)
2015. márc. 23. 16:44
 8/8 anonim ***** válasza:
Szvsz az Oracle tutorialok nem ajánlom, mert érzésem szerint elég szárazak és gyengék.
2015. márc. 23. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!