Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Hogyan készítsek játékot ha...

Hogyan készítsek játékot ha nem tudok képeket és hangokat csinálni?

Figyelt kérdés

A programozás az megy.

Neki próbáltam állni egy 2D projektnek és azt vettem észre,hogy ez miatt nem lesz bele semmi.


Pedig csak egyszerűeket akarok amiket majd feltölthetek a google play ra.


Ti hogyan készítetek képeket,textúrákat,hangokat?


2015. márc. 25. 23:38
 1/5 A kérdező kommentje:
Kerestem a youtubon videókat de sehol nincs olyan amiben a nulláról készítenének képeket. Én nem a meglévő karaktereket akarom használni hanem csinálni egyet ami saját és ezekt látni a játékomban. Hangokat pedig honnan lesz nekem ezekhez?
2015. márc. 26. 00:04
 2/5 anonim ***** válasza:

Ha neked nem megy, akkor fel kell bérelni egy grafikust, meg egy valakit, aki hangeffekteket tud csinálni. Maguktól nem fognak ezek a dolgok keletkezni. A hátránya, hogy valószínűleg nem ingyen csinálják.


Ezt egyébként érdemes a végére hagyni, placeholder dolgokat te is össze tudsz dobni.

2015. márc. 26. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 tabaki ***** válasza:

Képeket képszerkesztővel, hangokat hangszerkesztővel.


„nincs olyan amiben a nulláról készítenének képeket”

Már hogy értve? Hogy elkezdenek rajzolni? Biztosan én vagyok a hülye, de nem értem, mi a problémád.

2015. márc. 26. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Légyszi, inkább sehogy.
2015. márc. 26. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Rosszul kerested, vannak megfelelő tutorialok, meg némi ismerkedés után egyébként sem nagy ördöngősség az Inkscape használata.


Tele van az internet tehetséges emberekkel. Sokuktól tudsz kedvező áron vásárolni profi minőségű sprite-okat. Ha nem füllik a fogad ahhoz, hogy fizess, vannak ingyenes, szabadon felhasználható, illetve megkötésekkel (pl. nem csinálhatsz belőle pénzt) felhasználható tételek is.


Ott a DeviantArt, vagy az OpenGameArt, csak hogy két példát említsek, ahonnan hozzájuthatsz a szükséges cuccokhoz.


Ugyanakkor kénytelen vagyok más válaszolókhoz hasonlóan rosszmájú is lenni: Ha ennyire alapvető dolgot nem tudsz megoldani, ha egy ennyire triviális keresést nem tudsz kivitelezni, akkor lehet, hogy korai még a Google Play-t ostromolni.


Mindenesetre hajrá!

2015. márc. 26. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!