Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Létezik olyan labirintus...

Létezik olyan labirintus bejárási algoritmus, ami ismeretlen pályán is jól működik?

Figyelt kérdés

Találtam sok olyan algoritmust, ami megadja az optimális utat egy labirintusban, de mind úgy működik csak, ha ismert az egész labirintus.

Nekem olyan algoritmus kell, ami csak az eddig bejárt pályát "ismeri". Illetve ismerjük a cél koordinátáit is. De hogy a kettő között milyen a pálya azt nem. Csak azt amit már bejárt egyszer.


Tudna valaki algoritmust erre a problémára?

//Lehetőleg ne egy egyszerű falkövetés legyen



2015. márc. 30. 20:53
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Mivel ismeretlen a pálya, így max. annyit tehet az algoritmus, hogy elindul a cél felé, majd ha akadályba ütközik, másik útvonalat választ, több lehetőség esetén leginkább a cél irányába tartót, zsákutca esetén pedig vissza kell fordulni, de ekkor fel kell, hogy ismerje, hogy már járt úton halad, majd az első lehetőségnél le kell térnie arról, így véges időn belül bejárja a teljes pályát.

(Na ez fasza egy mondat lett :D )

G.

2015. márc. 30. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

köszönöm válaszod. Hát végső esetben az lesz amit te mondtál. De találtam egy ilyen videót


https://www.youtube.com/watch?v=DzucvFoTAHU


ennek a műdködési elve tetszik, de a hozzá tartozó kód (amihez a leírásában találni linket) elég érthetetlen és hosszú, és még spanyol is.

2015. márc. 30. 21:16
 3/9 anonim ***** válasza:
MI.
2015. márc. 30. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 coopper ***** válasza:

Szia.


A backTrack algoritmusnak nézz utána "Geniuseus" is erről irt : [link]


Sok sikert.

üdv.

2015. márc. 30. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
51%
Vagy az A* is jó megoldás rá, és az nem is egy bonyolult algoritmus.
2015. márc. 31. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Oké, nem néztem meg a videót, bocs :D
2015. márc. 31. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a hozzászolásokat.


Az A* algoritmusrol találtam pár leírást, de mind olyan, ami teljesen ismert labirintusban adja meg az optimális utat.

Esetleg ha tudnál linkelni ismeretlen pálya bejárására alkalmas algoritmust, megköszönném :D

2015. ápr. 1. 22:30
 8/9 anonim ***** válasza:
Teljesen ismert labirintusra nem kell algoritmus, mert azt teljesen ismerjük.
2015. ápr. 1. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Az A* lényege, hogy megadsz neki egy pályát, ahol meghatározod a kezdő, végpontot, és közöttük beállítod a pontokat, ahol nem lehet mozogni, a többit meg súlyozhatod (ami nem kötelező).


És ez alapján az algoritmus megkeresi a legoptimálisabb utat (ha van).


Tehát ez ismeretlen pályára megy - ismert pályára minek megoldás? Hiszen ismert :)

2015. ápr. 2. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!