Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Programozást szeretnék tanulni...

Kérdezőférfi kérdése:

Programozást szeretnék tanulni, milyen előtudás feltételek szükségesek ehhez?

Figyelt kérdés

C++ programozó képzést néztem ki magamnak, de mielőtt elmennék egy ilyen képzésre előtte szeretnék felkészülni ahhoz hogy értsem is az ott elhangzott dolgokat.

Eddig nem volt sok közöm az informatikához de megtetszett annyira hogy megtanuljam.

Matekból milyen témakörre kell ráfeküdnöm?

Milyen informatika tudást kellene tanulnom mielőtt elmennék programozó tanfolyamra?



2015. ápr. 18. 15:50
 1/8 anonim ***** válasza:
Miért nem kérdezed meg a tanfolyam szervezőjét, hogy milyen előismeret szükséges? Ez ugyanis tanfolyamonként más és más lehet. Most hiába mondanék bármilyen témakört, lehet a tanfolyam alatt nem is érintitek.
2015. ápr. 18. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
igazából egyenlőre azt se tudom hogy melyik iskola tanfolyamjára menjek, mert nem ismerem a programozást és nem szeretném hogyha a nehezen megszerzett pénzemet olyan képzésre költeném ami leendő szakmai szemszögből az a tudás kifogásolható legyen. Akármelyik oldalt nézem a googlet, elég hiányosak az infók hogy mit tanítanának meg
2015. ápr. 18. 15:58
 3/8 anonim ***** válasza:
Otthon is eltudod kezdeni, veszel könyveket végigcsinálod a feladatokat, és ismétled. 1-2 könyv cd vel feladatokkal.
2015. ápr. 18. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Szerintem semmi értelme tanfolyamnak, otthon ugyan úgy (ha nem egyszerűbben) meg lehet tanulni programozni. És ne c++-szal kezdj, hanem valami tanulónyelvel (pl python). Ha a logikát érted akkor már bármilyen nyelvet könnyen el tudsz sajátítani.
2015. ápr. 18. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Tanfolyamara ne menj. Pénzkidobás.


Hatmillió a nagyon alapoktól kezdő tutorial van a neten, jobban jársz azokkal.


Előtudás:


1) Angol. Anélkül neki se állj. Minden értelmes specifikáció, dukomentáció, példakódok, sőt, a legtöbb kérdésedre és problémádra a megoldás is angolul van. Ezenkívül a programnyelvek kulcsszavai is angolok, sokkal jobban tudsz haladni, ha el tudod olvasni, mi van leírva.


2) Kereső használata. Enélkül szintén nem érsz semmit. Ismerkedj meg a google-val, gyakorolj keresni, gyakorold, hogyan tudod a problémádat általános kulcsszavakba megfogalmazni. Remek kezdés például az, hogy keresel magadnak tutorialokat. Ha azokat megtalálod (és lehetőleg ne a youtube videókat, sokkal jobban jársz, ha saját tempóban el tudod olvasni, esetleg többször is, pláne, ha látod a kódot, és ki tudod másolni (bár ha tanulsz, akkor gépelj!)

2015. ápr. 19. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
köszi az infókat, megfogadom ;)
2015. ápr. 20. 07:54
 7/8 A kérdező kommentje:

még csak egy kérdésem lenni ami kb örök vita tudni lenni fórumokon és jó hogy rátaláltam kereséskor:


mi ér többet felsőfokú vagy tanfolyami tudás e téren?

mindkét fél szapulja a másikat, viszont tudom jól ismerősöktől, akik egyetemre jutottak, hogy a felsőoktatás színvonala hanyatlik és ha tehetnék nem jelentkeztek volna fősulira mert sok szakon kiéget tanár tanít, többnyire nem azt kérdezik vissza ami a tananyag és oktatás helyet inkább szívatás megy és már csak azért akarják lerakni a diplomát mert pénzt vagy időt áldoztak rá.

Azt is mondják hogy csak az egyetem a jó.

Viszont számomra nem ez a szakma lenne az ami legelső munkaként dolgoznék, megtapasztalt azt, hogy a munkaerőpiacon a rátermetség és a mögöttes tudás számít. arra nem térnék ki hogy eddig minek dolgoztam hogy ezt gondoljam. de egy ilyen erős tudást igénylő szakma, mint a programozás, itt is nem a végzetség számít hanem az hogy mit tud produkálni az ember? ez a tény megerősítése azért lenne fontos számomra mert egyszerűen nincs alkalmam se pont se pénz hiánya miatt bejutni államira.

2015. ápr. 20. 08:08
 8/8 anonim ***** válasza:

Magyarországon a papírt nézik leginkább - nagy cégeknél pláne, ott diploma nélkül szóban sem állnak veled. Kisebb cégeknél viszont a tudás sokkal fontosabb. Nekem sincs diplomám (bár 3 évet jártam egyetemre), de két éve programozóként dolgozom egy kis cégnél. Innen már már jóval könnyebb, azóta már kaptam három megkeresést is állásajánlattal.


Ha tudsz, akkor jól jársz, ha elmész egyetemre, és lesz egy diplomád (hátrányban SOHA nem leszel tőle), akkor sokkal egyszerűbb az élet. Viszont a tudás kitartóan fontos - attól, hogy van diplomád, nem lesz életfogytig tartó állásod, ahol nem kell csinálni semmit :) (Kivéve bizonyos eseteket...)


Szóval a tudás nagyon fontos (sőt, legfontosabb) de diploma van a kezedben, akkor sokkal, de sokkal könnyebben el tudsz helyezkedni. Anélkül is lehet, csak jóval rögösebb. Aztán ha gyűlnek az évek a hátad mögött, hogy szakmában dolgozol, egyre kevésbé fog bárkit is érdekelni a diplomád. Öt év referencia már többet ér, mint egy diploma.

2015. ápr. 20. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!