Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » 16 évesen nagyon késő elkezden...

16 évesen nagyon késő elkezdeni programozni?

Figyelt kérdés
Régen batch-el b****kodtam, de mivel azt nem lehet valami nagy szintre vinni, utána abbahagytam.
2015. ápr. 22. 20:13
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Sosem késő.
2015. ápr. 22. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Persze sosem késő, de el tudom még olyan szinten sajátítani a nyelveket, mint akik 10-12 évesen már komoly szinten tolták?

Am. inkább egy nyelvet kéne megtanulnom nagyon profi szinten, vagy többet kéne megnéznem először?

2015. ápr. 22. 20:18
 3/13 anonim ***** válasza:
70%

Nem késő elkezdeni. A 10-12 éves gyerekek meg éppen hogy beleszagolnak a programozásba, kevés jut el korosztályához mérten haladóbb (bár ez összegészében még eléggé kezdő) szintre.


"inkább egy nyelvet kéne megtanulnom nagyon profi szinten, vagy többet kéne megnéznem először?"

Kezdj el valami tanulónyelvvel - Pascal (nem kell lebecsülni, tanulónyelvnek - aminek a '70-es években Wirth-ék kitalálták - kiváló, a mai napig megállja a helyét), Python - majd ha eléggé járatos leszel benne, továbbléphetsz más nyelvekre (én magam is legalább ~10-12 nyelvet használtam/tanultam, jelenleg aktívan talán kb. 4-et használok), attól függően mi érdekel.


Az alábbi oldalak segíthetnek a tanulásban:

[link]

[link]

2015. ápr. 22. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

#3

Huh, köszönöm szépen a segítséget a döntésben :)

Akkor most majd fokozatosan haladok és később szakosodok.

Így lesz a legjobb, ismerem magam, ha most belevágnék egy olyan nyelvbe, mint a C++, tuti demotivált lennék, a bonyolultsága miatt.

2015. ápr. 22. 20:43
 5/13 anonim ***** válasza:
78%

"Kezdj el valami tanulónyelvvel - Pascal (nem kell lebecsülni, tanulónyelvnek - aminek a '70-es években Wirth-ék kitalálták - kiváló, a mai napig megállja a helyét)"



eljárt felette az idő van a Delphis(Object P.), meg veszed vagy helyette át mész a Free Pascal-ra, de komoly helyen sehol nem használják(vagy csak kis létszámban)


Python-t ajánlom, miért?


- egyszerű

- szép kódra tanít

- nem kell szórakozni a fordítással(mivel interpreteres nyelv)


esetleg kipróbálhatsz többet, de szerintem inkább azt döntsd el hogy a web érdekel vagy az asztali alkalmazások vagy a mobilos alk. inkább


web(egyenlőre elég): php

asztaliból: számtalan van, itt a pythonnal kezdj

mobil:

android: java

windows phone: c#

ios: objective-c vagy swift

2015. ápr. 22. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
53%

"eljárt felette az idő"

Ennek ellenére a 20 legelterjedtebb nyelv között van:

[link]


másrészt - mint azt már említettem - TANULÓNYELVNEK jó. Amikor az ember elkezd tanulni programozni, nem a nyelv későbbi használhatósága lesz a mérvadó, hanem hogy ott el tudja-e sajátítani az alapokat.

2015. ápr. 22. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 SimkoL ***** válasza:
41%

Ugyan tessen már elmesélni, hogy miért is nem jó a Pascal ? Sokan lenézik, de senki sem árulja el mi az oka. Az alapokat lerakni kiváló, beszédes függvény és eljárásnevek, minimális angol tudással 'találgatva' is lehet programozni. Tovább lépésnek ott a Delphi/Object Pascal ami a mostani Tiobe index szerint [link] 11. a listán. A Delphi valamilyen szinten megkövetel C++-os tudást is - van pár 'közös' függvény :) és rávisz a kényszerűség, hogy beleszagolj a C++-ba.

Aki lenézi a Pascal-t valószínű nem sok nyelvet próbált.

2015. ápr. 22. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 SimkoL ***** válasza:
52%
De egyre gondoltunk :)
2015. ápr. 22. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

#5

Python jól hangzik, de a Pascaltól sem zárkózok el, úgyis csak kezdetekben tanulnám. Hogy utána mit tanulnék, azt nem tudom, de szerintem a webet kizárhatjuk, ha meg C++-t kezdenék tanulni gondolom utána lényegesen könnyebb lenne a JAVA is, úgyhogy nem

2015. ápr. 22. 21:17
 10/13 A kérdező kommentje:
*úgyhogy nem zárkóznék el attól, hogy esetleg C++-t és JAVA-t is tanuljak, de ez majd úgyis elválik.
2015. ápr. 22. 21:18
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!